Bakan Babacan, Avrupa turuna çıkıyor

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Avrupa turuna çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Babacan, bu akşam İsviçre'ye gidecek. Yarın bu ülkede temaslarda bulunacak olan Ali Babacan, Yatırımcı Konferansında konuşma yapacak.

Çarşamba günü Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri ile temaslarda bulunmak üzere Strazburg'a geçecek olan Bakan Babacan, buradaki temasları sırasında Avrupa Parlamentosu'nda Grup ve Komisyon Başkanlarıyla yemek yiyecek.

AP Yeşiller Grubu Eş-Başkanı Daniel Cohn-Bendit, Genişleme ve Aday Ülkelerden Sorumlu AP Başkan Yardımcısı Miguel Angel Martinez ile de biraraya gelecek olan Babacan, AP Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz ve Liberal Grup Başkanı Graham Watson ile de görüşecek.

Perşembe günü Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk ile görüşecek olan Babacan'ın, AP Başkanı Hans-Gert Pottering'e de bir nezaket ziyareti yapması ve Avrupa Halk Partisi/Avrupa Demokratlar Grubu Başkanı Joseph Daul ile biraraya gelmesi bekleniyor.

İLK KEZ ROMANYA'YA GİDİYOR

Babacan'ın Perşembe akşamı Romanya'ya geçmesi öngörülürken, Babacan, ilk defa bu ülkeye ziyaret gerçekleştirmiş olacak.

Babacan'ın iki günlük temasları sırasında Avrupa İşleri Devlet Sekreteri Adrian Ciocanea, Ana Muhalefet Partisi Lideri Mircea Dan Geoana, Entegrasyon Bakanı Anca Daniela Boagio ve Maliye Bakanı Sebastian Vladescu ile görüşmesi planlanıyor.

Bakan Babacan'ın Cuma günü akşam saatlerinde yurda dönmesi öngörülüyor.

Ali Babacan'nın, önümüzdeki hafta da Budapeşte ve Sofya'ya gitmesi öngörüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious