Bakan Babacan'ın şehit düşen kuzeni toprağa verildi

Bakan Babacan'ın şehit düşen kuzeni toprağa verildi.7657
  • Giriş : 20.09.2007 / 09:08:00

Dışişleri Bakanı Babacan ABD'de olduğu için kuzeninin cenazesine katılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bölücü terör örgütü militanlarının açtığı taciz ateşi sonucu dün şehit olan Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın kuzeni Erkut Babacan (21) göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Babacan, Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit Erkut Babacan için Kocatepe Camii'nde bir tören düzenlendi. Törene, KKTC'den yeni dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kuvvet komutanları, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehit piyade er Babacan'ın annesi Fazile, halası Gülşen Babacan, kardeşleri, Bakan Babacan'ın babası Hilmi Babacan, askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ABD'de bulunduğu için şehit kuzeninin cenaze törenine katılamayan Bakan Babacan törene çelenk gönderdi. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Gül, şehit yakınlarının yanına giderek taziye verdi. Cumhurbaşkanı Gül, cenaze namazı öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile bir süre sohbet etti.

Yakınları şehit cenazesini bir kaç adım taşıdıktan sonra askerlere teslim etti. Şehit Piyade Er Erkut Babacan'ın cenazesi top arabasına konularak son kez selamlandı.

Babacan, Kocatepe Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Cebeci Askeri Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious