Bakan Bağış son 5 yılı unuttu!

Bakan Bağış son 5 yılı unuttu!.11349
  • Giriş : 21.03.2009 / 18:23:00

Devlet Bakanı Egemen Bağış, AK Parti'nin belediye başkanlığı seçiminde Adana'yı çok önemsediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı Bağış, "Belediyecilikte geçtiğimiz 5 yılı Adana için kayıp olarak görüyoruz" dedi ama son 5 yılın kendilerine ait olduğunu unuttu. Aytaç Durak, sözü edilen dönemde AK Partili olarak görev yapmıştı.

Seçim çalışmalarında AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Bilici ve ilçe belediye başkan adaylarına destek olmak üzere Adana'ya gelen Bağış, il binasında basın toplantısı düzenledi.

Adana'nın AB ile ilgili projelerde yapabileceği çok önemli özelliklerinin bulunduğunu belirten Egemen Bağış, kentin farklı kültürleri asırlarca bir arada yaşatarak dünyaya nam saldığını aktardı. Daha önce de Adana'da Ak Parti'li bir belediye başkanının görev yaptığını hatırlatan Bağış, şunları söyledi:

"Ama her şeyi çok iyi bildiğini zannediyordu. Bir işi 20 yıl yaparsanız, yeniliğe açık olamazsınız. Kör noktalarınız sabit olur. Bir de yaşınız eğer başını almış gitmişse, o zaman duyarlılıklarınız azalır. Kavrayabilme kapasiteniz düşer. Maalesef, biz geçtiğimiz 5 yılı Adana'da kayıp olarak görüyoruz. Ama önümüzdeki 5 yılı ak belediyecilikten hak edebileceği bir dönem olarak görüyoruz."

Bağış, daha sonra AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Bilici'nin seçim bürosunu ziyaret etti. Burada halka partililer hitaba eden Bağış, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki davranışı üzerinde durdu Egemen Bağış, şunları söyledi: "Türkiye'de diklenmeden dik duran bir başbakanım vardır. Aynen bunun gibi Adana'da ne aldatan ne aldanan bir başkana ihtiyaç var. Bu kentin Mehmet Ali Bilici'ye ihtiyacı var. Bilici, seçildiği zaman hükümet olarak arkasında olacağız. Bütün sorunlarını birlikte çözeceğiz. Adana'yı dünya standartlarına çıkaracak bir adayla karşınıza çıktık."

Bakan Egemen Bağış, daha sonra belediye başkan adayları, milletvekilleri ve partililerle Adana'nın cadde ve sokaklarını gezerek, desteklerini istedi.

Gezi sırasında denk gelen CHP Belediye Başkan Adayı Ümit Özgümüş ve MHP Adayı Aytaç Durak'ın da seçim bürosuna giren Bağış, vatandaşlarla ayaküstü sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*