Bakan Başeskioğlu Çinli meslektaşı Tian ile görüştü

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başeskioğlu resmi bir ziyaret için geldiği Pekin'de meslektaşı Tian Chengping (Tien Çınpin) ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Hu Xiaoyi (Hu Şiaoyi) ile görüşmesinin ardından İstihdam Eğitimi ve Teknik Öğretimi Merkezi'ni gezen Bakan Başesgioğlu, akşam da meslektaşı Tian ile Çin'in karakteristik mimarisinin yansıtıldığı bir restoranda görüştü.
Burada bakanlıklar arasındaki temasların arttırılması ve uzmanlar arasındaki görüş alışverişinin yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Görüşmenin ardında iki bakan ve beraberindeki heyet beraber akşam yemeği yedi.Bakan Başesgioğlu'na Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye de eşlik etti.

-TÜSİAD, ÇİN'DE "TÜRKİYE-ÇİN EKONOMİK İLİŞKİLERİNDE GELECEĞE BAKIŞ" TOPLANTISI DÜZENLEDİ-

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), tarihinin en büyük çıkarmasını yaptığı ve dünya ekonomisini yönlendiren bir güç haline gelen Çin'de temaslarını sürdürüyor. 38 kişiden oluşan heyetle tarihin en büyük çıkarmasını Çin'e yapan TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski başkanlığında Çin Sanayi Federasyonu (CFIE) ve Çin Genel Ticaret Odası (CGCC) ile "Türkiye-Çin Ekonomik İlişkilerinde Geleceğe Bakış" başlıklı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya TÜSİAD'ın yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı işadamı katıldı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği'nden Ticaret Başmüşaviri Zülfikar Kılıç ve Kaslowski burada bir konuşma yaptı. Toplantıda Türkiye'deki iş olanakları, sektörlerin durumu ve Türkiye'ye yapılacak yatırımlarla nelerin elde edilebileceği üzerinde duruldu.

TÜSİAD ayrıca Pekin'in önde gelen bürokrasi ve iş çevrelerinin davetli olduğu bir resepsiyon düzenledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious