Bakan Başeskioğlu ve TÜSİAD Çin’e geldi

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başeskioğlu ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'nin "Stratejik İş Geliştirme" birimi olan TÜSİAD International, resmi bir ziyaret için Pekin'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu akşam Pekin'de, Büyükelçi Özüye'nin TÜSİAD yetkililerine vereceği resepsiyona da katılacak olan Başeskioğlu, yarın MOLSS Bakan Yardımcısı Hua Xiaoyi ile bir görüşme gerçekleştirdikten sonra İstihdam Eğitimi ve Teknik Öğretimi Merkezi'ni gezecek. Bakan Başeskioğlu Çin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Tian Chengping (Tien Çınpin) ile de görüştükten sonra 16 Mayıs'ta Pekin'in tarihi ve turistik yerlerini gezecek. Başeskioğlu, Pekin'deki temaslarının ardından ülkenin doğusundaki ekonomi ve ticaret merkezi Shanghai(Şanhay) şehrinde bakanlık birimlerinin yetkilileriyle bir araya gelecek. Bakan ve beraberindekiler 18 Mayıs'ta Türk Hava Yolları ile Türkiye'ye dönecek.


TÜSİAD'DAN ÇİN ÇIKARMASI-


Öte yandan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'nin "Stratejik İş Geliştirme" birimi olan TÜSİAD International, Çin pazarını tanımanın yanısıra ticaret ve yatırım potansiyellerini araştırmak amacıyla bugün Pekin'e geldi. 14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ziyarette TÜSİAD, dünya ekonomisini yönlendiren bir güç haline gelen Çin'in önde gelen siyaset ve iş çevreleri ile görüşmelerde bulunulacak.

TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD International heyeti, bu akşam Büyükelçi Oktay Özüye'nin heyet onuruna vereceği resepsiyona katılacak.

Heyet 15 Mayıs Pazartesi günü, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, ile görüşecek. Çin Uluslararası Ticareti Destekleme Konseyi (CCPIT), Dünya Bankası Çin Temsilcisi David Dollar ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) yetkilileri ile biraraya gelecek heyet daha sonra, Çin Sanayi Federasyonu (CFIE) ve Çin Genel Ticaret Odası (CGCC) ile "Türkiye-Çin Ekonomik İlişkilerinde Geleceğe Bakış" başlıklı bir toplantı düzenleyecek. TÜSİAD aynı akşam Pekin'in önde gelen bürokrasi ve iş çevrelerinin davetli olduğu bir resepsiyon düzenleyecek.

16 Mayıs'ta AB Komisyonu ve AB-Çin Ticaret Odası ile toplanacak heyet, Çin Girişimci Konfederasyonu (CEC) ile temaslarda bulunacak ve aynı gün Shanghai'a geçecek.

TÜSİAD heyetinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Aras ve Bülent Akgerman ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Osman Birsen ve bir çok sanayici ve işadamı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious