Bakan Beşir Atalay: Araştıracağız

Bakan Beşir Atalay: Araştıracağız.10128
  • Giriş : 01.08.2008 / 21:15:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Konya Balcılar beldesindeki yurt binasının çökmesiyle ilgili hata, ihmal ne varsa Başbakan Erdoğan'ın özel talimatıyla araştırılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atalay, belde merkezinde 6 öğrenci için düzenlenen cenaze töreninin ardından enkaz alanına gelerek incelemelerde bulundu. Burada gazetecilere açıklama yapan Atalay, Vali Yardımcısı başkanlığında konuyla ilgili idari takip yapılacağını, bunu adli takibin izleyeceğini belirtti.

''Hata, ihmal ne varsa Başbakanımızın özel talimatıyla araştırılacak'' diyen Atalay, olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine maddi yardımda bulunulacağını, yaralıların da her türlü tedavi masraflarının karşılanacağını söyledi.

''Acımız büyük'' diyen Atalay, olayda hayatını kaybeden çocuklara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi.

Atalay, gazetecilerin, binanın ruhsatlı olup olmadığı konusundaki sorularına, ''Bütün bunlar, idari soruşturma sonunda ortaya çıkacaktır'' dedi.

Bu arada Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile Konya'daki hastanelerde yaralıları ziyaret eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edileceği program da gerçekleşmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*