'Bakan Bey'in hediyesidir'

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Kastamonu'da bıçak ve kesici aletleri bileyerek hayatını kazanmaya çalışan Ahmet Terzi(55) yıllardır kullandığı bıçak bileme makinesi eskiyince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, bir bileme aracı hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ahmet Terzi, ilerlemiş yaşına rağmen Kastamonu'da her gün kilometrelerce yol yaparak bıçak ve balta gibi kesici aletleri bileyerek hayatını kazanıyor. Şehri ziyaretinde, Ahmet Terzi'nin yıllardır kullandığı bileme aletinin eskidiğini gören Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, Ereğli Demir Çelik Fabrikası'nda özel olarak yaptırdığı bıçak bileme makinesini Kastamonu Valiliği kanalıyla Ahmet Terzi'ye ulaştırdı. Bakanın bu jestiyle büyük sevinç yaşayan Ahmet Terzi, şimdi yeni bileme aletiyle Kastamonu sokaklarında bilemeciliğe devam ediyor.

Ahmet Terzi, Bakan Başesgioğlu'nun yaptırdığı yeni bıçak bileme makinesi ile daha iyi hizmet vereceğini söyleyerek, "Devlet büyüklerinin hepsine dua ediyorum. Yeni bıçak bileme makinesi Sayın Bakanımız Murat Başesgioğlu'nun hediyesidir. Kastamonu'ya geldiğinde beni bilemecilik yaparken görmüş. Bana bir jest yaparak bileme makinesi almış. Valilikten aradılar, ben de gittim. Bakan Bey'in size bir süprizi var dediler. Baktım yeni bir bileme aleti. Çok sevindim. Sayın bakanımız Kastamonu'ya geldiğinde gidip özel teşekkür edeceğim. Bıçak bileme aracıma 'Bakan Bey'in hediyesidir' yazdım işlerim arttı. Günlük on ile on beş arasında bıçak biliyordum, şimdi sayı 25 ile 30 arasında değişiyor." dedi. Bilediği bıçaklardan 2 YTL aldığını anlatan Terzi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yıllardır Kastamonu halkı bana alıştı. Saban apartmanların önünden geçerken bıçak ve kesici aletlerini getirirler, ben de bileyerek vatandaşımızın hizmeti ayağına götürüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious