Bakan Çelik, Bursaspor için yardım kampanyası başlattı

Bakan Çelik, Bursaspor için yardım kampanyası başlattı.27152
  • Giriş : 13.01.2008 / 14:15:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa milletvekili Faruk Çelik, Bursaspor'un borçlarının ödenmesi ve mali yönden iyi duruma gelmesi için yardım kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çeşitli açılış ve programlara katılmak için glediği memleketi Bursa'da, Bursaspor Özlüce tesislerini ziyaret eden Bakan Faruk Çelik, burada takımın borçlarının ödenmesi için başlatılan yardım kampanyasını başlattı. Çelik, Vali Şehabettin Harput, Emniyet Müdürü Tahsin Demir ile geldiği tesislerde Bursaspor Klüp Başkanı İbrahim Yazıcı ve ikinci Başkan Osman Çelik ile Bursaspor yönetim kurulu üyeleri ve futbolcularla biraraya geldi.

Tesislere gelişinde futbolcularla kısa bir görüşme yapan Bakan Çelik, kendilerinden herkesin korkacağı bir Bursaspor'u yeniden canlandırmak için canla başla çalışmalarını istedi. Futbolculardan başarı beklediğini aktaran Bakan Çelik, kendilerinin maddi ve manevi sıkıntılarını gidereceklerini, futbolcuların ise sadece Bursaspor'un başarısı için mücadele etmesini istedi.


"BURSASPOR BÜTÜN BURSALILARIN TAKIMI"


Bakan Faruk Çelik, bütün Bursalıların takıma sahip çıkması gerektiğini belirterek, bu hafta takımın sorunlarını çözmek için çalışacaklarını aktardı. Yaptıkları değerlendirmelerde Bursaspor'u dar alanlara hapsetmeyi doğru bulmadıklarını ifade eden Bakan Çelik, birilerinin Bursaspor'u değil 2 milyon Bursalının takımı olarak Bursaspor felsefesini iyiden iyiye oturtmak gerektiğini aktardı.

Geçmişe takılıp kalmayı da doğru bumadıklarının altını çizen Bakan Faruk Çelik, geçmişte yaşananların Bursaspor'un geleceği açısından yarar sağlamadığına vurgu yaparak, "Yarından itibaren inşallah çeşitli banka hesap numaraları sizinle paylaşılacak. Yani vilayet adına hesap numaraları açılacak, ve yoğun temaslarımız neticesinde de Bursaspor'un geleceği ile ilgili iyiden iyiye kurumsallaşmasi ile ilgili atılması greken adımları hep beraber yarından itiraber atmağa başlayacağız" dedi.


"BURSASPOR'UN GELİRLERİNE KOYULAN TEMLİKLER KALDIRILSIN"


Kampanya hızlı bir şekilde yürütülürken, Bursaspor'un gelirlerine koyulan temliklerin de kaldırılması gerektiğinin üzerinde duran Bakan Faruk Çelik, şöyle devam etti: "Madem geçmiş geçmişte kaldı olumlu olumsuz eleştiri yapmağı doğru bulmuyoruz. O halde Bursaspor'un gelirleri ile ilgili temlik koyan arkadaşlarıma da sizlerin aracılığıyla sesleniyorum Bu kampanyaya bu büyük birlikteliğe ve büyük Bursaspor'a dönük onlarından görevlerini yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Yani yarından itibaren de temlik meselesininde ortadan kalkması gerekiyor. Ve herkesin tek yumruk halinde Bursaspor'a sahip çıkma dönemini başlatmamız gerekiyor."

Bursaspor'un şu anki durumunun iyi olmasına rağmen yaşanacak olumsuzlukların hesabını kimsenin veremeyeceğinin altını çizen Bakan Çelik, "Allah korusun Bursaspor'un durumunun kötü olması halinde bunun hesabını ne temlik koyanlar ne idareciler ne vali bey ne bakan ne milletvekili hiç kimse veremez. Onun için çok önemli noktadayız bu önemli noktada olayların pozitif olarak seyretmesi için yarından itibaren herkes üzerine düşeni yapmak durumundadır. Bu gün ve bu hafta tümüyle Bursaspor'a ayırmış durumdayız" şeklinde devam etti.


"Bursa, BİR ÇOK KLUBÜ AYAKTA TUTACAK POTANSİYELE SAHİP"


Bursa'nın iki üç kulübü ayakta tutacak potansiyele sahip olduğunun altını çizen Bakan Çelik, Bursaspor'un boçlarının ödenmesi ve düzlüğe çıkmasından sonra ise hesapların şeffaf bir şekilde internet ortamında yayınlamasını istedi. Bakan Çelik, "Bursaspor yarından itibaren düzlüğe çıkılmasından sonra hesapların internet ortamında yayınlanması başkandan istirham ediyorum. Yani bu gün Bursasporun 5 kuruşu var yarın 6 altı kuruş oldu veya bu gün 4 kuruşa indi bunu Bursaspora gönül veren herkesin görmesi gerekiyor. Bu şeffaf yönetimi sergilersek Bursaspor'a destek her geçen gün dahada artacaktır. " şeklinde konuştu.


"YARDIMIN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ OLMAZ "


Bakan Faruk Çelik, Bursa'da dev, büyük, küçük ayrımı yapmadıklarının altını çizerek, "Bu programı valimizle yaptık. Ensaf ve sanayi organize de dahil bizim için Bursaspor'a gönül vermesi önellidir. Adam dev olur ama Bursaspor gündeminde yoktur. Bunu da Bursalılarla paylaşacağız. Dev olmak ayrı bir şey, Bursayı solumak ayrı bir şey, Bursadan ekmek yemek ayrı bir şey" dedi.

Bursaya ve Bursalılara katıkada bulunmannı ayrı bir durum olduğunun üzerinde duran Bakan Çelik, "Bu yüreği yüreksizliği hep beraber göreceğiz önümüzdeki hafta çinde. Kim Bursaspor'a nasıl bakıyor Bursasspor'un dostları kimler. Bursaspor'a laf olsun diye konuşanlar kimler Burssapor'dan istifada etmek isteyenler kimler. ben bu boyutuyla herşeyin ortaya çıkacağına inanıyorum." bakan Çelik, "Doloyısıyla küçüyü büyüyü yoktur hiç beklemediğiniz birisi vardır da yürdımı ile şaşırırsınız, ancak çok beklediğiniz birisida sizleri bizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Bizim için kişiler değil Bursasapor'a gönül cerme testidir bu. inanıyorumki bursalılar büyüyüyle Bursaspor'a destek verme hassasiyeti içindeler ve hassas davranacaklardır." şeklinde sözlerini sürdürdü.

Vali Şehabettin Harput'da Bursanın her meselesinde olduğu gibi Bursaspor'a da destek olmak istediklerini belirterek, Bursaspor'un hem bu günü ve yarınları için yapılması gerekenlerin yapılması için Bakan Çelik'le birlikte çok önemli kaararlar alma arafesinde oldukların söyledi.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ise "Bursaspor, bu desteği arkasanında gördüyü sürece layık olduğu yerde olacağının sözünü ben kendilerine veriyorum. Bu teşrifleri ve yardımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Bursaspor kaptanı Egemen Korkmaz ise Bakan Faruk Çelik'in kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek takımın yeni bir başlangıç yapma adına elinden geleni yapacağnı ve başarılı olmak için çok çalışacaları sözünü verdi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious