Bakan Çelik, 'Hayat Türküsü' dizisinde rol aldı

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van'da çekimleri devam eden 'Hayat Türküsü' dizisinde rol aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basına kapalı olarak yapılan çekimlerde Bakan Çelik, makyaj esnasında yönetmen Hakan Gültop tarafından çekim esnasında neler söylemesi ve neler yapması gerektiğini anlattı.

"Haydi Kızlar Okula" kampanyasından esinlenilerek oluşturulan "Hayat Türküsü"nde, idealist bir öğretmen olan Hayat'ın, Van'ın dağlar arasında unutulmuş bir köyünde verdiği eğitim mücadelesi anlatılıyor. Dizide bölgesel kültür farklılıklarıyla birlikte, dayanışma, fedakarlık gibi duygular gibi unsurlar öne çıkıyor.

Fedakar öğretmen rolünü oyanayan Devir Özgür'ün başrolünde oynadığı Hayat Türküsü dizisi çekimlerinde rol alan Bakan Çelik, kendisinin rol almasına gerek olmadığını bu rolü zaten her zaman oynadığını söyledi. Kız çocukların okula kazandırılması için Türkiye'de büyük çabalarının olduğunu dile getiren Bakan Çelik, TRT 1'de yayınlanan Hayat Türküsü dizisinde benzer temanın olduğunu aktardı.

Bakan Çelik "Çocukların ve özellikle kız çocukların okula gönderilmesi, köylülerin ikna edilerek okula gönderilmesi teması üzerinde kurulmuş bir tema var. TRT, Van milletvekili olmam hasebi ile bir nebze olsun benim katkım da olursa beni mutlu ediyor. Ben gerçekten bu rolü zaten oynuyorum. Hergün doğrudan doğruya yaptığımı burada oynamış oldum. Bunu çok önemsiyorum." dedi.

Televizyonlarda yayınlanan hiç bir diziyi seyredemeğini anlatan Çelik, DVD'lerden seyretme imkanının olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious