Bakan Çelik; 'Cehaleti Voltran oluşturarak gidereceğiz'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Paylaşalım Bilişimle Buluşalım" isimli sosyal sorumluluk projesi tanıtımına katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çelik, eğitime destek vermek amacıyla bir araya gelen Ayhan Şehenk Vakfı (AŞV) ile proje ortakları Türkiye Cumhuriyeti Devler Demiryolları (TCDD), Microsoft Türkiye ve Habitat İçin Gençlik Derneği'ni TRT'de tek kanal döneminde yayınlanan Voltran isimli çizgi film kahramanına benzetti. Çelik, cehaletin üzerine Voltran gibi beş koldan giderek yeneceklerini söyledi.
Kadıköy, Haydarpaşa Garı'nda Türkiye çapında ihtiyaç sahibi okullara yenilenmiş bilgisayarların ulaştırmasını ve temel bilgisayar eğitimin verilmesini amaçlayan "Paylaşalım Bilişimle Buluşalım" sosyal sorumluluk projesinin tanıtımına Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan ve Habitat İçin Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır katıldı.

Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada, "Hepimiz kürekleri aynı istikamette doğru çekersek bu gemiyi götürürüz, ama hepimiz farklı yönlere çekersek biz yerimizde patinaj yapar kalırız." diye konuştu.

TRT'de tek kanal dönemindeyken yayınlanan Voltran çizgi filmini hatırlatan Çelik, "Voltran birkaç parçadan oluşuyordu ve birleştikten sonra düşmanlarını yeniyordu. Ben de burada yapılan çalışmayı Voltran'a benzetiyorum. Cehaleti Voltran oluşturarak gidereceğiz." dedi.

Bakan Çelik, 8 bin adet yenilenmiş bilgisayarın ihtiyaç sahibi okullara iletileceğini dile getirerek, AŞV'e ve "Yüzde 100 Bilgisayarlı Eğitime Destek Projesi"ne katkıdan dolayı proje ortaklarına teşekkür etti.

Daha sonra bilgisayarların 3 ayrı seferle gönderileceği perona giden Hüseyin Çelik, burada hareket memuru şapkasını giyerek Kars güzergahına gidecek olan ilk trene hareket emrini verdi. Daha sonraki zamanlarda ikinci trenin İzmir güzergahına, üçüncü trenin ise Gaziantep güzergahına gideceği belirtildi. Güzergahlar boyunca bilgisayarlar ihtiyaç sahibi okullara teslim edilecek.

Ayrıca trenlerde Habitat İçin Gençlik Derneği gönüllü gençlerin bilgisayar eğitimi vermek için yer alacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious