Bakan Çelik: Milletvekiline zam yok

Bakan Çelik: Milletvekiline zam yok.10609
  • Giriş : 25.07.2008 / 17:56:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Milletvekiline zam yok. Bunlar dedikodu. Milletvekilleri AK Parti döneminde uğradıkları mağduriyete hiç bir zaman uğramadılar" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çelik, Trabzon Sanayi Sitesini ziyaret ederek bir çay ocağının önünde esnafla bir süre sohbet etti, sorunlarını dinledi.

Sorunların çok ve 40 yıldır sahipsiz olduğu için çözümünün de uzun sürdüğünü belirten Çelik, "Şevkimizi kırmamalıyız. Siz burada sanayide, biz Ankara'da uyumadan çalışacağız. Dayanışma içinde ülkeyi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Ülkenin fedailere ihtiyacı var. Türkiye 5-10 yıl sabırla çalışmalı ki, gelişen ülkeler noktasına gelebilsin" diye konuştu.

Çelik, Türkiye'de bugün 7 milyon 777 bin emekli olduğunu, bu sayının her geçen gün arttığını belirterek, 2000 yılından sonra emekli olanların fazla problemleri olmadığını söyledi.

2000 yılından önce emekli olanların ciddi sorunlarının bulunduğunu ifade eden Çelik, bu sorunların farkında olduklarını, giderilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Çelik, esnaftan birinin 'emekli maaşına ne kadar, milletvekili maaşına ne kadar zam yaptınız' sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

"Milletvekiline zam yok. Bunlar dedikodu. Milletvekilleri AK Parti döneminde uğradıkları mağduriyete hiç bir zaman uğramadılar. Lojmanları sattık, herkes kirada oturuyor. Ankara'nın caddelerinde, sokaklarında milletle oturuyorlar. İşçi, memurla aynı yerde oturuyor. Önceden fiili hizmet zammı vardı. Başbakan bunların hepsini kaldırdı. Sen uçakla kaç paraya geliyorsan, biz de aynı geliyoruz."

Vatandaş, meclisteki hiçbir partinin görevini yerine getirmediğini, milletin paralarıyla rahat bir şekilde yaşadıklarını savundu. Bakan Çelik, durumun böyle olmadığını anlatmaya çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*