Bakan Çelik: O dönem geride kaldı

Bakan Çelik: O dönem geride kaldı.10609
  • Giriş : 25.04.2009 / 21:56:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Siyasette vaat edip, seçimde oyu aldıktan sonra gitmek, seçimden seçime insanların karşısına gelme dönemi artık bitti'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden iş adamı Ali Fuat Aslanoba'nın (75), Ulucami'de kılınan cenaze namazına katılan Bakan Çelik, daha sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile birlikte, Yıldırım ilçesine bağlı Samanlı Mahallesi'ne giderek, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları sırasında, 26 Nisan'da Samanlı'ya geleceğini söylediğini anımsatarak, sözünü zamanından önce tuttuğunu söyledi.

Verdiği sözlerin her zaman arkasında olduğunu ifade eden Çelik, siyasetin böyle yapılması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Siyasette vaat edip, seçimde oyu aldıktan sonra gitmek, seçimden seçime insanların karşısına gelme dönemi artık bitti. Çok şükür 6-7 yıldır Bursa'da iktidar partisi olarak, Bursalılara ne söz verdiysek, hangi gün, hangi saat dediysek, o gün o saat içerisinde sözümüzü yerine getirdik. Ben (26 Nisan'da Samanlı'da beraber olacağız) dediğim zaman, buna inanmayan arkadaşlarımız vardı. (Bakan bey söyledi gitti, nereden aklına gelecek) diyenler olmuştur. Şimdi buradayım bakın. Hep böyle olacak, ne söz veriyorsak onu yerine getirmemiz gerekiyor ki vatandaş ile yönetimi üstlenenler arasında güven ortamı oluşsun. Biz gücümüzü sizden almazsak, size saygı duymazsak, siz bize destek vermezseniz, zafiyet meydana gelir. Memleket kaybeder, Bursa kaybeder. Onun için, o anlayışları artık terk ettik. Yalnız Samanlı için değil, Bursa'nın neresine söz verdiysek sözümüzü tutuyoruz. 6 Mayıs'ta Orhaneli ilçesindeyim. Orhaneli'ne gideceğim, orada Göynükbelen yolunu başlatacağız. Öyle söz verdik. Bursa'da ve Türkiye'de bu şekilde bir çalışma yaptığımız için Türkiye'yi şantiyeye çevirebildik. Önemli mesafeler kat ettik. Daha yapılması gereken çok işimiz var. Yılların birikimi olan işler var. Bunların peşindeyiz. Çözümü için mücadele ediyoruz.''

Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Çelik, yerel seçimlerde partilerine destek veren herkese teşekkür ederek, bu güvene layık olmak için ellerinden geleni yapacaklarını, eksiklikleri en kısa zamanda gidereceklerini vurguladı.

Bu arada, Bursa Valiliği'nce, Gelişim Değişim İletişim Çevre ve Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin açılışına katılacağı duyurulan Bakan Çelik, söz konusu programa katılmadı.

Öte yandan, gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geleceği duyurulan Faruk Çelik'in bu programının da sadece yerel gazetelerin köşe yazarlarına yönelik olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*