Bakan Çelik ödenek müjdesi verdi

Bakan Çelik ödenek müjdesi verdi.12933
  • Giriş : 22.03.2009 / 10:27:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 10:27:59

Bakan Çelik, kısa çalışma ödeneğini gerekirse 6 ay daha uzatacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otomotiv sektöründeki ÖTV indiriminin piyasada araç bulunmaz hale getirdiğini belirten Çelik, "Krize dönük önlemlerimiz devam ediyor. Gerekirse ÖTV indiriminin süresi daha da uzatılabilir." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Marmara Bölgesel Ahşap Ambalaj Palet Üreticileri Sanayici İşadamları Derneğini'nin açılışını yaptı. "Dünyada krizin devam ediyor. Mühim olan alınan önlemlerin isabetli olup olmadığı." diyen Çelik açılışta yaptığı konuşmada, kısa çalışma ödeneğinin son derece önemli bir tedbir olduğunu kaydetti. Bakan Çelik, "Biz kısa çalışma ödeneğini getirirken, vergilerde ve KDV'lerde de indirim yaptık. Hemen seçimden sonra ne gerekiyorsa yapacağız ki onların başında sektörel bölgesel teşvik geliyor.

İlk Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak konu. Kriz için mali dengeleri bozucu uzun vadeye dönük bir ayarlamalardan yana değiliz. Kısa çalışma ödeneğini gerekise 6 ayda daha uzatacağız. ÖTV indirimini getirdik 3 ay, gerekirse daha da süre uzatılabilir. Bunun gibi getireceğimiz krize dönük önlemler geçici sürelerle ilgili önlemler olacaktır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*