Bakan Çelik: 'Öğretmen ordumuzdur'

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Marmara Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen öğretmenler günü kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İbrahim Sadri'nin sunuculuğunu üstlendiği gecede Avrupa Yakası dizisinden Sertaç tiplemesiyle tanıdığımız Yavuz Seçkin konuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Geceye, Şükriye Tutkun, Nuray Hafiftaş ve Orhan Hakalmaz ise türküleriyle eşlik etti.
Gösterilerinin ardından sahneye çıkan Bakan Çelik, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 13 okulun inşaatını üstlenen hayırsever Halil Türkkan'e "eğitim dede" diyerek elini öptü ve plaket verdi. Tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutlayan Bakan Çelik, sahnede sergilediği yüksek performansıyla izleyenleri şaşırttı. Azerbaycan Türkçesi ile ilgili bir kaç anısını anlatan Bakan Çelik, salondan büyük alkış aldı. Büyük İskender'in yaşamından örnek veren Çelik: "Büyük İskender der ki: 'Benim babam Flip değil, hocam olan Aristo'dur; çünkü Flip bana savaşmayı öğretti. Aristo ise ülkeleri fethetmeyi' Ne mutlu o öğretmenlere ki kalpleri fethetmeyi öğretiyorlar."şeklinde konuştu. Bakan Çelik öğretmenlere hitaben: "Bizim istikbalimizi temin edecek güç eli kalem tutan ordumuzdur. Sizlere bu ordunun komutanlarına saygılarımı sunuyorum."dedi.

- BAKAN ÇELİK: DUYGU ÖĞRETMEN OLMASAYDI İLKOKULU BİTİREMEZDİM

Bakan Çelik'in yatılı olarak okuduğu ilkokul yıllarını anlatan bir filmin sunulduğu gece ilkokul öğretmeni Duygu Akça'nın görüntülerini gören bakan, duygulu anlar yaşadı. Okulu bırakmaya karar verdiği ilkokul 3. sınıfta onu karşısına alarak konuşan ve onu okumaya ikna eden öğretmenine büyük bir minnet borcu olduğunu söyleyen Çelik: "Tüm öğretmenler Duygu öğretmen gibi olmalı, işte öğretmen budur." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious