Bakan Çelik 'okul açmaya' gitti

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yapımı tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan 2 ilköğretim ve 2 lise olmak üzere 4 okulun resmi açılışına katılmak üzere Batman'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik, ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi'nin konferans salonunda gerçekleştirilen "Küreselleşme Sürecinde Türkiye" konulu konferansa katılacak.

Cumartesi günü Şırnak, Cizre ve İdil'de çeşitli okulların açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dün akşam saatlerinde Batman'a geldi. Kristal Park'ta Bakan Çelik'in onuruna verilen yemeğe partililer yoğun ilgi gösterdi. Yemek sonrası Vali Haluk İmga, kaymakamlar, İl Meclis üyeleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle basına kapalı bir değerlendirme toplantısı yapan Bakan Çelik, Batman'daki eğitimin durumunu masaya yatırdı.
Geceyi TPAO Kristal Park'ta geçiren Bakan Çelik, bugün sabah Vali Haluk İmga'yı makamında ziyaret ederek, ilin sorunlarını dinleyecek. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek olan Bakan Çelik, AK Parti İl Başkanlığı ziyareti sonrası İMKB Belde İlköğretim Okulu ve Batman İMKB Lisesi'nin açılışını yapacak. Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen "Küreselleşme Sürecinde Türkiye" konulu konferansa katılacak olan Bakan Çelik, öğle yemeğini TPAO Kristal Park'ta yiyecek.

Daha sonra Özel İdare Lisesi ve Pazaryeri İlköğretim Okulu'nun açılışını da yapan Bakan Çelik, kara yoluyla Diyarbakır'a geçecek. Bakan Çelik'e AK Parti Batman Milletvekili M. Nezir Nasıroğlu eşlik ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious