Bakan Çelik 'üzülerek' söyledi

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Oğlunun mezuniyet törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik; "Üzülerek söylüyorum ki ülkemizde hortumcuların çifte diploması var."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Okuldan mezun olan öğrenciler arasında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in oğlu Enis Çelik de yerini aldı. Bakan Hüseyin Çelik, oğlunun mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, hortumcuların çifte diplomalarının olduğuna değinirken eğitimin çok ciddi bir iş olduğunu, çocuklar yetiştirilirken iyi ahlak sahibi olmalarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerin birer disket olarak görülmesinin eğitime aykırı olduğunu belirten Bakan Çelik; "Öyle olsaydı ülkemizde birçok üçkağıtçı sahtekar hortumcu olmazdı. Üzülerek söylüyorum hortumcuların çifte diploması vardır" dedi.

İlk defa bir evladının mezuniyet törenine katıldığını da belirten Hüseyin Çelik, büyük oğlunun okulunun mezuniyet töreni yapmaması nedeniyle katılamadığını söyledi. Bakan, oğlu Enis'in tiyatrodaki dede rolu için de "Daha şimdiden rol kesmeye başladı" ifadesini kullandı. Üç gün sonra yapılacak ÖSS sınavı ile ilgili olarak da bakan öğrencilere şunları söyledi; "Her bitiş bir başlangıçtır. Temennimiz o ki istediğiniz yerlere gidersiniz. ÖSS'yi hayatınızın olmazsa olmazı haline getirirseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Kazanabilmek için elinizden geleni yapın fakat bir terslik olursa canınız sağolsun; bu, hayatın sonu değildir. Sizler hayatınızın baharındasınız. Unutmayın ki hayat boyunca insanın tek bir baharı vardır. Gençliğinizi iyi değerlendirmeye bakın."

Davetlilere folklor ve kısa bir tiyatro gösterisinin de sunulduğu gecede öğrenciler plaketlerini velilerinin elinden aldı. Bakan Çelik de oğlu Enis'e plaketini kendi eliyle verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious