Bakan Çelik ve Pepe, Çin'de

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, çeşitli konferanslara katılmak üzere Çin’in başkenti Pekin’e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakanları, Pekin Havalimanı’nda Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye karşıladı. Bakan Pepe, 16-20 Ekim tarihlerindeki ’’Deniz Çevresini Kara Kaynaklı Kirlilikten Koruma Eylem Programı İkinci Hükümetlerarası İnceleme Toplantısı’’nın bugünkü Yüksek Düzey Bölümü’ne katılacak. Toplantıya 27 ülkeden bakan, 9 ülkeden bakan yardımcısı, 5 ülkeden de üst düzey yetkili katılıyor. Toplantıda deniz çevresinin kara kaynaklı kirlenmesinin önlenmesiyle ilgili küresel eylem programının hayata geçirilmesi konuları ve toplantıya katılan ülkeler arasında bu konuda yapılacak işbirliği ele alınacak. Toplantıda ayrıca BM Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu’nun 2007-2011 yılları için gündemi belirlenecek. Toplantının sonunda ayrıca bir-çok konuda mutabakat zaptı imzalanıp, Pekin (Beijing) deklarasyonu yayımlanacak.

Bakan Pepe ile birlikte THY’nin aynı uçağıyla Pekin’e gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ise, Asya Eğitim Forumu 2006 Konferansı’na katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious