Bakan Çelik'ten iddialara cevap

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Genelkurmay açıklamasındaki suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik, katıldığı bir televizyon programında Genelkurmay açıklamasındaki suçlamalara cevap verdi.

Genelkurmay açıklamasında yer alan dört olayla ilgili de inceleme sürecinin daha önceden başlatıldığını söyleyen Bakan Çelik, sadece bir olayın Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olduğunu söyledi.

Çelik, İmam hatip lisesinin Kutlu Doğum haftası sebebiyle yapılan programa duyuru amaçlı bir bildiri yayınlandığı ve bu konuda da zorlama olmadığını söyleyen Çelik, laiklik ilkesinin zedelenmesi suçlamasının yersiz olduğunu söyledi.

Açıklamada bahsi geçen konuların bazı ideolojik çizgisi belli olan gazeteler tarafından haber olarak yayınlandığını hatırlatan Çelik, bu konuda şikayet anlamında hiçbir başvuru olmadığını söyledi.
"Bu haberler bazı ideolojik yapısı belli gazetelerde yer aldı. Anladığım kadarı ile Genelkurmay'da çalışan bazı kişiler bu haberlerden etkilenmişler. Ve Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ı da yanıltmışlar. Bu konuda bize gelen hiçbir müracaat yoktur' dedi.

Bu tür şikayetler için Başbakanlık Takip Kurulu'nun oluşturulduğunun altını çizen Bakan Çelik, ilgili kuruldan böyle bir bilgi gelmediğini söyledi. Eğer bu konuda sıkıntı olduğu Başbakanlık'a iletilse idi ben gider durumu izah edebilirdim dedi.

Bakan Çelik bir soru üzerine Cumhurbaşkanlığı sürecinin işleyeceğini, seçimin geleceğinin Anayasa Mahkemesi kararına göre şekilleniceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious