Bakan Çelik'ten kulüplere müjde

  • Giriş : 26.01.2008 / 14:45:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, futbol kulüplerinin vergi ve SSK pirim borçlarına yönelik bir düzenleme çalışması içinde bulunduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Çelik, partisinin Yıldırım ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda bir gazetecinin, ''Turkcell Süper Lig'de mücadele eden takımların vergi ve SSK prim borçları konusunda ciddi sıkıntıları bulunuyor. Bu doğrultuda bir çalışmanız var mı?'' şeklindeki sorusuna, ''Özellikle vergi ile ilgili bir çalışmamız var. Maliye Bakanı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız bir çalışmayı başlattılar. Olayın içine SSK ve diğer primlerin de girmesi halinde birlikte, üçlü çalışma karar aldık'' yanıtını verdi.

Konuyla ilgili gelecek günlerde ne yapılabileceğini görüşeceklerini kaydeden Çelik, ''Vergi ve SSK primleri konusunda inşallah kulüplerimizin daha rahat hareket edebilecekleri, önlerini daha iyi görebilecekleri bir düzenlemeyi gerçekleştiririz. Aksi taktirde kulüplerin zorda olduğunu, Bursaspor ve diğer görüştüğümüz spor kulüp başkanlarından aldığımız bilgiler de teyit etmektedir'' diye konuştu.

-BURSASPOR'A YARDIM KAMPANYASI-

Bakan Çelik, Bursaspor Kulübü'nün borçlarının ödenmesine yönelik, kendisinin iki hafta önce başlattığı yardım kampanyasının karşılığını yüzde 90 oranında aldıklarını, kalan taahhütlerin de önümüzdeki günlerde valilik hesabına yatırılacağını bildirdi.

Bursaspor'un kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

''Bugün de yoğun bir şekilde Bursaspor için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, bugün de önemli neticeler alacağız. Sonuçları akşam kamuoyu ile paylaşacağız. Bu şekilde borçsuz bir Bursaspor oluşturma konusundaki çabanın netice vereceğine ben inanıyorum. Ondan sonra da artık Bursaspor'a yönetici olacakların çok hesaplı, kitaplı yönetici olmalarını, bedelini ödeyerek yönetici olma şansı elde edecekleri bir döneme de hep beraber gireceğimizi söylüyorum. İnşallah borçsuz bir Bursaspor oluşturulmalı ve kimsenin önünde mazeret falan da kalmamalı. Bursa'ya yaraşır bir Bursaspor önümüzdeki sezon inşallah liglerde yerini alır. Bu da bizi memnun eder. Bizim bunun ötesinde bir talebimiz yok.''

-''BTSO BİR ŞEKİLDE DESTEK VERECEK''-

Çelik, bir gazetecinin ''BTSO'nun 'kampanyaya yasal olarak destek veremeyiz. Yasal düzenleme olursa gereken desteği veririz' yönündeki açıklamaları var. Bununla ilgili yasal düzenleme olacak mı?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Yasal düzenleme şu kısa dönemde zor ama BTSO bir şekilde destek verecek. Önümüzdeki günlerde 250'nin üzerinde sanayici arkadaş toplanıyor. Bireysel desteklerini alacağız. Daha sonra da kurumsal olarak ne yapılabileceğini konuşuyoruz şu anda. Umuyorum ki o desteklerini de alacağız.''

Bakan Çelik, toplantının ardından Almira Otel'e giderek, kampanya ile ilgili sanayici ve işadamları başta olmak üzere bazı kişilerle bire bir görüşmeler yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious