Bakan Cemil Çiçek, Elazığ'da

Bakan Cemil Çiçek, Elazığ'da.11015
  • Giriş : 03.03.2009 / 22:57:00
  • Güncelleme : 03.03.2009 / 23:04:01

Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek, Elazığ Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 530 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinin imza törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çiçek, Ahmet Aytar Spor Salonu'nda düzenlenen törende, toplu iş sözleşmelerinde en mutlu anının, imzaların atıldığı dakika olduğunu kaydetti.

1989-1991 yılları arasında Devlet Bakanı iken işveren adına, kamu iş yerlerinde çalışan işçilerin toplu sözleşmelerini yaptığını ifade eden Çiçek, bu sıkıntılı dönemde en mutlu anı böyle imza törenlerinde yaşadıklarını söyledi.

İşçilerin her birinin bu sözleşmeyle kendilerine sağlanan imkanları fazlasıyla hak ettiğine inandığını ifade eden Çiçek, Hizmet İş Sendikası'nın, Türkiye'nin en seçkin işçi örgütü olduğunu ifade ederek, işçilerin hakkını sonuna kadar savunduğunu kaydetti.

Sendika ile belediyeler arasındaki toplu sözleşme dönemlerine de değinen Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Belediye başkanları, şehrin ağası demektir. Ağalık da vermekle olur. Demek ki bu dönemde ancak bu kadar veriyormuş. Daha fazlası olsaydı onu da verecekti. Bundan da emin olabilirsiniz. Belediye Başkanını tebrik ediyorum. Çalışanının hakkını alın teri kurumadan veren, Belediye Başkanıdır. Onun da karşılığını sizler hizmet olarak vereceksiniz. Bu düşüncelerle hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah dördüncü sözleşmeyi de aynı taraflarla yaparsınız biz de gelir şahitlik yaparız, imza atarız. Bu düşüncelerimi hem kendi adıma hem de iki genel başkan yardımcısı, miletvekillerimiz ve sayın valimiz adına da söylüyorum.''

Konuşmaların ardından Hizmet İş Sendikası Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca, Çiçek'e plaket verdi.Yapılan toplu sözleşmeyle Elazığ Belediyesinde en düşük işçi maaşı 2009 yılı için 1560 TL, ikinci yıl ise 1810 TL olarak belirlendi. 2009'da en yüksek işçi maaşının ise 2200 TL olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*