Bakan Çiçek protestocu vekili kınadı

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek: ''Milletvekilinin başbakanlık önündeki fındık eylemi yakışık almadı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenleyen Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, CHP Milletvekili Tandoğdu'nun Başbakanlık önünde fındık eylemi yapmasıyla ilgili olarak, milletvekillerin yakışık almayan durumlardan uzak durması gerektiğini söyledi.
Bu tür olayları doğru bulmadığını söyleyen Çiçek, söz konusu eylemi gerçekleştiren milletvekilinin fındık olayının muhatabı olan ilgili kuruma karşı protestosunu yapması gerektiğini söyledi.

"Elektirik fiyatlarına zam olayı görüşüldü mü'' sorusunu yanıtlayan Çiçek, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından konuyla ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Ancak bilindiği gibi Türkiye enerji konusunda dışarı bağımlı bir ülke durumundadır. Türkiye'nin yakın çevresinde oluşan durumlar ülkemizi etkilemektedir. Bu tür konular bugün Bakanlar Kurulu'nda konuşulmadı. Ancak ilgili bakanlıklar tarafından takip edilmektedir.'' dedi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik gündeme gelen sınırötesi operasyon hakkında Çiçek, ''Bölücü terör örgütüyle ilgili olarak yakın temasda bulunduğumuz ABD ve Irak Hükümeti'dir. Türkiye, ilgili ülkelere bu konudaki beklentilerini iletmiştir. Karşı tarafta bu konuda değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu değerlendirmeler tamamlandığında süreç hızlanacaktır.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious