Bakan Çiçek tüm ülkelere seslendi

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek; "Telif hakları konusunda bütün ülkeler ortak hareket edilmeli" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

11-12 Temmuz tarihleri arasında Marriott Otel'de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu yaptı. Tariceanu, Romanya'nın sahte ürünlerle ilgili yoğun bir mücadele sürdürdüğünü, bu konuda halkı bilinçlendirmek için de büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Romanya Adalet Bakanı Monica Macovei ise, Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Genel Müdür Yardımcısı Rita Hayes de, toplantının önemi ve sahtecilik konusundaki suçlarla mücadelenin önemini anlattı.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek de, toplantının öğleden sonraki bölümünde bir konuşma yaptı. Çiçek, 1995 yılında Türkiye'nin Avrupa Birliği ile Gümrük Anlaşması'nı imzalamasından sonra sahtecilikle ve telif yasalarına aykırı fikri ve mali suçlarla yoğun mücadele içerisine girdiğini söyledi. Telif haklarına karşı işlenen suçlarla bütün ülkelerin ortak mücadele edilmesi gerektiği üzerinde duran Çiçek, "Türkiye'de korsanla mücadele, telif haklarına aykırı suçlar konusunda polisimiz yoğun bir çaba içerisinde." dedi.

Adalet Bakanı Çiçek, Bükreş temasları çerçevesinde Romanya Adalet Bakanı Monica Macovei'yi de makamında ziyaret etti. İki Bakan baş başa kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Çiçek, daha sonra THY uçağı ile Bükreş'ten İstanbul'a hareket etti.

"Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgeleri Sahtecilik ve Korsanla Mücadele Toplantısı", 12 Temmuz Çarşamba günü sonuç bildirgesi ile sona erecek.

Toplantıyı; Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Dünya Gümrük Örgütü, İnterpol, Global Liderler Sahtecilikle Mücadele Topluluğu ve Uluslararası Ticari Markalar Birliği birlikte düzenliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious