Bakan Coşkun,gözyaşlarını tutamadı

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Başbağlar katliamının ardından yazdığı şiirin bestelenerek, sürpriz şekilde okunması karşısında önce şaşırdı, sonra da gözyaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asya Termal Otel'de gerçekleştirilen Akaryakıt , LPG Piyasası İstişare Toplantısı sonrası akşam düzenlenen Gala Yemeği'nde katılan Bakan Coşkun, yemekte farklı duyguları birarada yaşadı. Yemekte sahneye çıkan ses sanatçıları zaman zaman Bakan Coşkun'un kaleme aldığı şiirlerden oluşan besteleri de okudu. Güftesi kendisine ait 'Başpınar' türküsüne sahnede ses sanatçısına eşlik eden Bakan Çoşkun, daha sonra Türk Sanat Müziği formunda bestelenen eseri de sanatçı ile birlikte düet şeklinde okudu.
Bakan Coşkun, yemekte yaşadığı en duygusal süpriz ise Başbağlar Katliamı'nın ardından yazdığı 'Başbağlar' şiirinin bestelendiğini öğrenmesinin ardından yaşadı. Türkü formunda bestelenen eserin okunması sırasında duygulanan Bakan Coşkun, gözyaşlarını tutamadı. Bakan Coşkun, daha sonra memleketi olan Erzincan yöresine ait türküler eşliğinde bürokratlarıyla birlikte halay çekti. Yine kendi güftesi olan şarkı ve türkülere de eşlik eden Coşkun, salondakilerden büyük alkış aldı. Coşkun, bugüne kadar 28 şiirinin bestelendiğini, bunların 3'ünün türkü, birinin ilahi diğerlerini de Türk Sanat Müziği formunda olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious