Bakan Coşkun'ndan ‘Kadınlar Günü' gafı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından bu yıl 2'incisi düzenlenen ‘Basın ödülleri 2007’ törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Coşkun'un 8 Mart Dünya Kadınlar gününde anlattığı bir fıkrayla salonda buz gibi hava esmesine neden oldu. Törende, Doğan Haber Ajansı (DHA) Foto Muhabiri Mustafa Oğuz ‘Fotoğraf’ dalında birincilik ödülü aldı.

İESOB tarafından düzenlenen 2'inci Basın Yarışması ödülleri’ sahiplerini buldu. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Vali Oğuz Kağan Köksal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EBSO Başkanı Tamer Taşkın, EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın ve Süha Tanık, İZSİAD Başkanı İlknur Denizli, İZSİAD Danışma Kurulu Başkanı Hüseyin Porsuk, Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın oda başkanları ve çok sayıda konuk katıldı.

‘BASINSIZ DEMOKRASİ OLMAZ’

İESOB Başkanı Mehmet Ali Susam, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığı konuşmasında basına esnafın sesini yansıtması nedeniyle teşekkür ededek “Basınsız bir demokrasi, basınsız toplum, basını susturulmuş bir ülke hiçbir zaman demokrat, çağdaş bir ülke olmamıştır” dedi.

‘GÖNÜL KAPIM SİZE HEP AÇIK OLACAK’

Vali Oğuz Kağan Köksal, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanması nedeniyle kendisi için hazırlanan 5 dakikalık görüntünün ardından duygusal bir konuşma yaptı. Vali Köksal, 1,5 yıllık valilik görevi boyunca İzmir'de her kesimin desteğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Köksal, “Bu 1,5 yıllık süre içerisinde, imkanlarım ölçüsünde hizmet vermeye çalıştım. Emniyet Genel Müdürlüğü, güvenliğin, asayişin ve yarınların hazırlanması için çok onurlu bir görev. 1,5 sene içinde İzmirliler valilerini o kadar desteklediler, o kadar sahip çıktılar ki, bu mevkiye isim arandığında, akla gelen isim oldum. O bakımdan bu mevkiye gelmem konusunda İzmirlilere çok büyük borcum olduğunu düşünüyorum. Umarım, görev sürem boyunca hoş bir seda bırakabilmişimdir. Ankara'da İzmirlilerin her zaman bir kapısı olacak. O kapı hep açık, gönül kapım size her zaman açık olacak” dedi.

‘İZMİR FARKI BURADA’

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da Vali Oğuz Kağan Köksal'a yeni görevinde başarılar dilerken dünyada çılgın bir rekabet ortamı yaşandığını, bu ortamda sürdürülebilir büyüme için çabaladıklarını kaydetti. Coşkun, “Sağlanan ekonomik gelir üzerinde de toplumun mutluluğu için sağlık, eğitim, adalet ve güvenlik unsurlarını yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Bakan Coşkun kadınlara yılın 365 günü değer verdiklerin belirterek Avrupa Birliği raporlarının Türkiye'de kadın haklarına uyulmadığını öne sürdüğünü hatırlaarak bir fıkra anlattı.

FIKRA, SALONDA BUZ ETKİSİ YAPTI

Bakan Coşkun'un salonda, buz gibi bir havanın esmesine neden olan fıkra söyle: “Bir grup Erzurum'a gitmiş. Burada erkeklerin kadınlara verdiği değeri görünce çok şaşırmış. Anadolu'nun bir çok yerinde kadınlar bağda, bahçede, tarlada ellerinde kazma, küreklerle gezerken, erkeklerde ağızlarında sigara tütürüyorlarmış, ancak Erzurum'da bunun tam tersi görüntüler varmış. Kadınlar önde yürürken, erkekler kazma küreği sırtlanmış arkadan geliyorlarmış. Yabancı grup, Erzurumlu ağalara bunun nedenini sormuş. Ağalar; ‘PKK mayın dökmüş de kadınları o yüzden öne sürüyorlar.’ diye yanıt vermiş.”

2. İESOB Basın Yarışması Ödüleri

Gazete haberi Dalında

1- Füsun Çağlar- Akşam Gazetesi
2- Burcu Şakar- Akşam Gazetesi
3- Ramazan Ercan- Anadolu Ajansı
Mansiyon- Gamze Yıldırım- Dünya Gazetesi

Televizyon Haberi
1- Emin Aydoğan- Tanzer Güven- EGE TV
2- Şilan Çamlıbel- SKY TV

Fotoğraf
1- Mustafa Oğuz- DHA (Doğan Haber Ajansı)
2- Mehmet Özdoğru- Anadolu Ajansı
3- Mehmet İnmez- İHA (ihlas Haber Ajansı)

Ropörtaj
1- Fatih Yapar- Yenigün Gazetesi
2- Sezen Özsavrangil- Akşam Gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious