Bakan Coşkun'un duygulandığı gece

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Manisa'da Bestekar Amir Ateş onuruna düzenlenen gecede heyecanlı ve duygulu anlar yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Coşkun, kendi yazdığı, Ateş'in bestelediği şarkıları dinlerken gözleri doldu. Bakan, gece sonunda mikrofonu eline alarak Amir Ateş ile ‘Ben Seni Unutmak İçin sevmedim’ adlı şarkıyı seslendirdi.
Manisa Belediyesi'nin Manisa Türk Tasavvuf Musikisi Mevlidhanlar Derneği ile birlikte düzenlediği ‘Anılarla Bestekar Amir Ateş Gecesi’ne incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da katıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya'nın da katıldığı, Kültür Sitesi Lale Salonu'ndaki gecede, TRT sanatçılarından oluşan solistler, Amir Ateş'in bestelerini seslendirdi. Sözleri Bakan Ali Coşkun'un çeşitli zamanlarda yazdığı şarkılar da, seslendirilen eserler arasında yer aldı.

İLK EŞİ İÇİN YAZMIŞTI
Bakan Coşkun özellikle 1992 yılında trafik kazasında kaybettiği ilk eşi Ayten Coşkun anısına sözlerini yazdığı ‘Sevenleri Ağlattın’ şarkısı söylenirken hüzünlü anlar yaşadı. Bakan, TRT sanatçılarına teşekkür ederek çiçek verdi.
Gecenin sonuna doğru, şarkı söyleme teklifini geri çevirmeyen Coşkun, sanatçı İnci Yaman ve Amir Ateş ile birlikte ‘Ben Seni Unutmak için Sevmedim’ adlı şarkıyı söyledi. Oturduğu yerde şarkıyı söylemeye başlayan Coşkun'a Necati Çetinkaya da eşlik etti. Coşkun daha sonra sahne önüne gelerek Amir Ateş ile birlikte şarkıyı tamamladı.
Bakanı Coşkun, konuşmasında duygulu anlar yaşadığını belirterek şunları söyledi:
“Birçoğu çeşitli zamanlarda yazdığım şiirlerdi. Aile dostum ve arkadaşım Amir Ateş bu şiirleri bestelemiş ve ben de ilk kez Manisa’da kendi şiirlerimi şarkı olarak dinleme fırsatı buldum. Hepsi birbirinden güzel olmuş.'' Bestekar Amir Ateş de Coşkun'a sürpriz yaparak sözleri Ali Coşkun'a ait olan, ‘Manalı Bakışların’, ‘Sevenleri Ağlattın’ ve ‘Vatan Sevgisi’ adlı şiirleri bestelediğini söyledi. Ateş geceyi düzenleyen Manisa Belediyesi'ne teşekkür etti.
Geceye Vali Refik Arslan Öztürk, Belediye Başkanı Bülent Kar, AKP Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Mehmet Çerçi, Başsavcı Sait Gürlek, Emniyet Müdürü Adem Aydemir ve çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 3 saat süren programda TRT sanatçıları 28 şarkı seslendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious