Bakan Çubukçu hastanede

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Bakan Nimet Çubukçu çocuk yuvasında zehirlenip hastaneye kaldırılan çocukları ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Bahçelievler'de bulunan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nda (SHÇEK) sabah kahvaltısı sebebiyle zehirlenen bebeklerden, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalan 7'sini ziyaret edip durumları hakkında bilgi aldı. Bakan Çubukçu, "Konu hakkında geniş çaplı soruşturma başlattık. Eğer bir ihmal varsa üzerine gidilecek ve konuyla ilgili bilgi verilecek." dedi.
Bahçelievler Çocuk Esirgeme Yurdu'nda kalan 0-2 yaş arası 58 bebek, bugün kendilerine verilen sabah kahvaltısında yedikleri mama sebebiyle zehirlendi. Kusma ve ishal belirtileriyle zehirlendikleri anlaşılan bebekler, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Pendik'te iftar yemeği programına katılan Bakan Çubukçu, buradan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti.

Çocukların sağlık durumuyla ilgili bilgi de alan Bakan Çubukçu, bebeklerin durumlarının iyi olduğunu, birçoğunun taburcu edildiğini ve yarın (cumartesi) hepsinin taburcu edileceğini açıkladı. Bakan Nimet Çubukçu, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, bebeklerde gıda zehirlenmesi görüldüğünü kaydetti. Mamalarına konulan süt, peynir, bisküvi gibi ürünlerin tarihlerinin geçmemiş olduğunu ve bu ürünlerin markalı olduğunu vurgulayan Çubukçu, "Konu hakkında geniş çaplı soruşturma başlattık. Eğer bir ihmal varsa üzerine gidilecek ve konuyla ilgili bilgi verilecek." dedi.

Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği Şefi Dr. Sami Hatipoğlu, yapılan ilk incelemelerde bebeklerin sabah saat 05.30 sıralarında süt, peynir ve yumurtadan oluşan kahvaltıdan yedikleri ve akabinde şiddetli kusma ve ishal şikayeti belirtilerinin ortaya çıktığını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious