Bakan Çubukçu'dan CHP'li Arıtman'a sert yanıt

Bakan Çubukçu'dan CHP'li Arıtman'a sert yanıt.8029
  • Giriş : 02.08.2008 / 03:31:00
  • Güncelleme : 01.08.2008 / 23:25:39

Bakan Çubukçu, Arıtman'ı ortaya attığı ''Başbakan iki saat önce öğrendi'' iddiasına yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, ''Başbakan ile yaptığım telefon görüşmesinin, partimize yönelik açılan kapatma davası ile uzaktan yakından ilgisi yoktur'' dedi ve ekledi:

Çubukçu yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede çıkan ''Başbakan iki saat önce mi öğrendi'' başlıklı haber ile ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''5237 sayılı Türk Ceza Kanunun Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlara İlişkin Maddelerinde Değişiklik Öngören Kanun Teklifi hakkında 30 Temmuz 2008 tarihinde CHP Milletvekili Canan Arıtman'ın da katıldığı bir toplantı makamımda gerçekleştirilmiştir. Ancak çocuklarla ilgili yapılan bir toplantıda, Sayın Arıtman'ın 'mimik okuyuculuğu' yaptığını bugünkü haberlerden üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Milletvekili arkadaşımın, kendi hayal ürününü gazetecilerle paylaşmasından doğan bu haberi şaşkınlık ve hayretle karşıladığımı bilmenizi isterim.

Sayın Başbakan ile yaptığım telefon görüşmesinin, partimize yönelik açılan kapatma davası ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Üstelik, Canan Arıtman Hanımefendi telefon trafiğimdeki istatistikleri yanlış tutmasından dolayı basına yine yanlış bir bilgi vermiştir. O gün, Başbakan ile yaptığım tek telefon görüşmesinin konusu hiçbir şekilde kapatma davası değildir. Kararın açıklanacağına yönelik bilgiyi ekip arkadaşlarımdan almış, kararı da tüm Türkiye gibi ben de ekran başında bekleyerek, canlı yayınları takip ederim öğrenmiş bulunmaktayım.

Sayın Arıtman'ın haberdeki ifadelerini ve bu davranışını bir milletvekiline hiç yakıştıramadığımı bir kez daha belirtir, kamuoyunun konuyu doğru algılaması için bu açıklamayı dikkatinize sunarım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*