Bakan Çubukçu'yu şaşırtan cevap

Bakan Çubukçu'yu şaşırtan cevap.16744
  • Giriş : 14.06.2008 / 13:52:00

Malatya 0-6 Yaş Sevgi Çocuk Yuvası'nda kalan Ümran Kısak (5) isimli çocuk kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun "Benim adım ne" sorusuna "Nimet Çubukkraker" cevabını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Çubukçu, bir dönemde şiddet olayları ile gündemi uzun süre meşgul eden 0-6 Yaş çocuk yuvasını ziyaret etti.

Çocuklarla tek tek ilgilenen ve onlarla sohbet eden Çubukçu ile Ümran Kısak arasında yaşanan diyalog gülüşmelere neden oldu. Bakan Çubukçu küçük Ümran'a "Benim adım ne" diye sordu, küçük çocuk hiç düşünmeden "Nimet Çubukkraker" cevabını verdi.

Çubukçu bu cevap üzerine "Benim evim dolusu çubuk krakerim var. O yüzden soyadım Çubukçu. Ümran gerçekten var mıdır evimde bu kadar çubuk kraker" diye karşılık verdi. Ümran da Bakan'ın evi dolusu Çubuk krakeri olduğunu doğruladı ve çubuk krakeri çok sevdiğini söyledi.

Çubukçu, Ümran'a büyüyünce ne olacağını sordu. Ümran ise Bakan'a doktor olup iğne yapacağı cevabını verdi. Bakan Çubukçu bu cevap üzerine gazetecilere ikişer tane iğne yap esprisini yaptı.

Bazı çocuklar ise Çubukçu'yu Başbakan geldi diye karşıladı. Bakan Çubukçu yuvada bulunan ve şiddet görüntüleri ortaya çıktığı dönemde yaptığı ziyaretten hatırladığı çocukları da sevdi. Bakan Çubukçu çocukların yazı tahtalarına araba resimleri yapmayı da ihmal etmedi.

Ekim 2005 tarihinde 0-6 Yaş çocuk Yuvası'nda kalan çocuklara bakıcı kadınlar tarafından uygulanan şiddetin görüntüleri medyaya yansımış ve ülke çapında büyük yankı bulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious