Bakan Davutoğlu, Soyer'i ziyaret etti

  • Giriş : 06.05.2009 / 18:58:00

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, başbakanlık görevini dün Derviş Eroğlu'na devreden, ana muhalefet CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer'i ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Dışişleri Bakanı Davutoğlu, CTP Genel Merkezindeki ziyarette yaptığı konuşmada, demokratik toplumlarda iktidarlar ve muhalefetlerin olduğunu ifade ederek, KKTC'deki yeni siyasi tablonun, müzakere sürecini de olumlu şekilde etkilemesi dileğinde bulundu.

Davutoğlu, Türkiye'nin her zaman KKTC'nin yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.

CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de, Kıbrıs sorununun çözümü yönündeki müzakerelere katkılarını sürdüreceklerini belirterek, iki eşit siyasi yapıda, BM parametrelerinde, kabul edilebilir bir çözüm istediklerini söyledi.

Türkiye'nin her zaman Kıbrıs Türküne destek vereceğine inandığını ifade eden Soyer, ''ortak çıkarlara sahip olan Türkiye ve KKTC'nin Avrupa Birliğinde hak ettiği yere sahip olması gerektiğini'' söyledi.

Seçimlerin demokrasilerin en temel unsuru olduğunu dile getiren Soyer, ana muhalefette de, Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkılarını sürdüreceklerini ifade etti.

-KORGENEL ZORLU'YU ZİYARET-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, KKTC temasları kapsamında, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hilmi Akın Zorlu'yu da ziyaret etti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve beraberindeki heyet, temaslarını tamamlamasının ardından, özel GAP uçağıyla KKTC'den ayrıldı.

Davutoğlu'nu, KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Şakir Fakılı ile diğer ilgililer uğurladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*