Bakan Dinçer Cenevre'ye gitti

Bakan Dinçer Cenevre'ye gitti.11146
  • Giriş : 09.06.2009 / 10:53:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) 98. Konferansı'na katılmak üzere İsviçre'nin Cenevre kentine gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Dinçer, THY'ye ait uçakla saat 08.25'te Cenevre'ye hareket etti. Dinçer ile birlikte AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Besli ve Agah Kafkas, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de İsviçre'ye gitti.

Öte yandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Dinçer'in bugünden itibaren ILO Genel Kurul çalışmalarına katılacağı, 11 Haziran Perşembe günü Genel Kurul'da konuşma yapacağı kaydedildi. Açıklamada, ''Küresel ekonomik krize bağlı olarak dünyada hızla artan işsizlik nedeniyle ILO'nun bu yıl ana gündem maddesini işsizlik oluşturduğundan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer de Genel Kurulda yapacağı konuşmada, küresel işsizlikle mücadelede çözüm yöntemleri ve Türkiye'de bu konuda alınan önlemlere değinecek'' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, İsviçre'de yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinleyecek olan Dinçer'in 12 Haziran Cuma günü yurda döneceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*