Bakan Eker, sema gösterisi izledi

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Konya'ya gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, sema gösterisi izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Eker, çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Konya'da ilk olarak sema programını izledi.

Konevi Kültür Merkezi'nde gerçekliştirilen törende bir kişi vatandaşların şaşkın bakışları arasında semazenlerin arasına dalarak namaz kılmaya çalıştı. Şahıs görevliler tarafından salon dışına çıkarıldı. Salondan güçlükle çıkarılan ve ismi öğrenilemeyen şahıs, "Ben sadece Allah için iki rekat namaz kılmak istedim. Çünkü ben Allah'ı çok seviyorum. Sema yapılırken ben de burada iki rekat namaz kılsam çok mu? İki rekat namazı bile bana çok gördünüz." diyerek görevlilere tepki gösterdi.

Ayakta durmakta zorluk çektiği görülen şahıs, dışarı çıkarıldıktan sonra su istedi. Polis memurunun getirdiği suyu içtikten sonra elini ve yüzünü yıkayan vatandaş, daha sonra ambulansa alındı. Sağlık ekibi tarafından muayene edilen şahıs, daha sonra ambulansla uzaklaştırıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen sema programını sonuna kadar izleyen Bakan Eker, program sonunda kalacağı otele geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious