Bakan Eker: Kürtçe radyo çok yakında

Bakan Eker: Kürtçe radyo çok yakında.8781
  • Giriş : 21.03.2009 / 14:17:00

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TRT6 'dan sonra çok yakında Kürtçe yayın yapan radyonun da yayına başlayacağı müjdesini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Fikret Öcal ve Sur Belediye Başkan adayı Netin Evsen, Eğil'in girişinde kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

Bakan Eker hükümet olarak demokratikleşme ve sivilleşme anlamında büyük reformlar yaptıklarını da belirterek, TRT6 'dan sonra çok yakında Kürtçe yayın yapan radyonun da yayına başlayacağı müjdesini verdi. Eker, "Halkımızın beklentisi ve istekleri yönünde hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Cizre ve Silopi'deki ölüm kuyularına da değinen Eker, "1990 yılından sonra bölgede yaşanan faili meçhul cinayetler ve kayıplar, yıllarca aydınlatılamadı. Bırakın aydınlatmayı diğer hükümetler faili meçhullerin adını ağzına almaktan bile korktu. Biz AK Parti olarak baştan beri diyoruz ki 'ucu nereye kadar giderse gitsin, ucu kime dokunursa dokunsun. Faili meçhulleri çözeceğiz.' Çözüyoruz. AK Parti döneminde bölgede bir tane faili meçhul cinayet olmadı. Bizim dönemimizde kimse evinden alınıp kaybolmadı.

Çünkü AK Parti var. Çünkü halka hizmet var. Ölüm kuyularını bir bir açacağız. Sorumlularını da adaletin karşısına çıkaracağız" diye konuştu. Bakan Eker ve yanındakiler, yapılan konuşmaların ardından esnafı ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*