Bakan Eker'den, Kürtçe başsağlığı

  • Giriş : 12.10.2007 / 20:07:00

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Şırnak’ın Gabbar Dağı’nda PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen piyade onbaşı Fetullah Selçuk’un ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu. Bakan Eker, acılı anneye Kürtçe, R

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak’ın Gabbar dağında PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Fetullah Selçuklu’nun merkeze bağlı Sati köyü’nde camide kurulan taziyesine katılan Bakan Mehdi Eker, daha sonra şehit evinde annesi Saliha Selçuk’u ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. Bakan Eker anneye Kürtçe, “Acınız bizim acımızdır. Buraya milletvekilleriyle birşeyler yapmaya geldik. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını diliyoruz” dedi.

Şehit annesi Saliha Selçuk da, Kürtçe “Artık konuşamıyorum, yüreğim yanıyor. Acım büyüktür. Allah verdi, Allah aldı. Allah sizden razı olsun. Buraya kadar geldiniz. Başım gözüm üstüne geldiniz. Vatan sağolsun” diye cevap verdi.


YARALI ÖĞRENCİYE BURS SÖZÜ

Bakan Eker daha sonra, Diyarbakır'da bir polisin şehit olduğu bombalı saldırıda yaralanan 12 yaşındaki Güzel Ökmen'i tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret etti. Bakan Eker, Alipaşa İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Ökmen'e burs sözü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious