Bakan Eker'den taziye yalanlaması

  • Giriş : 26.10.2007 / 20:59:00

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Hakkari'de 12 askerin şehit edildiği olayda kaçırılan 8 erden İrfan Beyaz'ın babası Halil Beyaz'a bir taziye mesajı göndermediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'de 12 askerin şehit edildiği saldırıda kaçırılan 8 askerden er İrfan Beyaz'ın babası Halil Beyaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'ndan gelen başsağlığı telgrafıyla şoke olduğunu iddia etmişti. Baba Halil Beyaz'ın bu iddiasına Tarım Bakanı Mehdi Eker'in yanıtı bir dizi temas için bulunduğu Malatya'dan geldi.

Bakan Eker, öyle bir taziye telgrafı çekmediğini belirterek, "Doğru değil, benim gönderdiğim bir mesaj söz konusu değil. Ben bu tür şeyleri mutlaka çek ettiririm, ona göre gönderirim. Benim veya özel kaleminin gönderdiği bir mesaj söz konusu değil. Ama biri kasten bir şey yaptı ise onu bilemem." dedi.

Bakan Eker, bu tür taziyelerde bizzat şahsen kendisinin giderek, ziyarette bulunarak veya telefonla arayarak başsağlığı dilediğini ifade ederek, "Telgraf benim tarzım değil, çok zorunlu bir durum söz konusu değil ise telgraf çekmem. Bu vatandaşımız ile ilgili bu durum doğru değil." şeklinde konuştu.

Bakan Eker devletin ilgili kurumlarının, bu şekilde mağdur olan vatandaşlarla yakından ilgilendiğini dile getirerek, şunları söyledi: "Şehitlerimizle de, gazilerimizle de buna benzer diğer mağurlarımızla da yakından ilglileniliyor. Bu çok doğru bir ifade değil."

Bakan Eker, baba Halil Beyaz'ın Akın Birdal'dan yardım istediği yönündeki soruya ise "Onu Akın Bey'e soracaksınız" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious