Bakan Eroğlu: Geç kaldık

Bakan Eroğlu: Geç kaldık.16981
  • Giriş : 15.09.2008 / 23:12:00

Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde geç kaldıklarını belirterek, kararnamenin Çarşamba günü Bakanlar Kurulu’nda ele alınabileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde geç kaldıklarının farkında olduğunu ifade ederek, kararnamenin Çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nda ele alınması için çalışacağını söyledi.

İntes'in iftar yemeğine katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2003'de Su Yönetmeliği çıkardıklarını anımsatarak bugüne kadar bin 400 hidroelektrik santrali kurulması için başvuruda bulunulduğunu kaydetti. Eroğlu, hidroelektrik santrallerinin yıllık enerji üretiminin 18 bin 500 megawatt olacağını söyledi.

Eroğlu, “Fiyat Farkı Kararnamesi düzenlemesinde gecikildiğinin farkındayım. Yakında çıkacak. Çarşamba günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nda gündeme getireceğim. Yakında çıkmasının faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
İntes Başkanı Şükrü Koçoğlu ise bürokrasiden yakınarak, bir yatırım için 40 ve 90 arasında evrak verdiklerine dikkat çekti. Koçoğlu, “Sularımız akıp gidiyor. Ufak tefek bürokrasiye bakmadan akıp giden suların ekonomiye kazandırılması daha önemli” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*