Bakan Ertuğrul Günay, Yalova'da ölümden döndü

Bakan Ertuğrul Günay, Yalova'da ölümden döndü.9751
  • Giriş : 15.02.2008 / 00:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:10:37

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yalova'da ölümden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Temel atma törenine katılmak üzere helikopterle Yalova'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, helikopterin pervanesinin çalıştığı arka bölümden geçmek isteyince büyük tehlike atlattı. Panik yaşayan korumalar hemen Bakan Günay'a sarılarak, mutlak bir ölümden kurtardı ve helikopterin ön tarafından geçmesini sağladı. 

Habere göre, Yalova'da Akkök Şirketler Grubu tarafından yaptırılacak 600 kişilik Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nin temelini atmak üzere, bugün saat 14.00 sıralarında İstanbul'dan helikopterle Yalova"ya gelen Bakan Günay'ı taşıyan helikopter, olumsuz hava koşullarına rağmen Yalova Stadı'na indi. Bakan Günay helikopterden indikten sonra, kendisini karşılayan protokole doğru, helikopterin kuyruk pervanesinin çalıştığı arka taraftan geçmek istedi. Bu sırada paniğe kapılan korumalar, Bakan Günay'a sarılarak engelledi ve ön taraftan geçmesini sağladı. Olay, bakanı karşılamaya gelen protokol tarafından da korku dolu gözlerle izlendi.

ÇİLLER'İN HELİKOPTERİNDE POLİS MEMURU ŞEHİT OLMUŞTU

Havacılık uzmanları, yerde bu tür kazaların çokça meydana geldiğine dikkat çekerek “Psikolojik olarak helikopterden inen yolcu arka tarafa doğru ilerliyor. Burada helikoptere yön veren kuyruk pali bulunuyor. Yukarıda dönen ana palden çok hızlı ve küçük olan bu pervane ne yazık ki genellikle fark edilemiyor ve kaza meydana geliyor” dedi.

Tansu Çiller'in Başbakanlığı döneminde tören alanına inen Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait helikopterin arka tarafına doğru yürüyen polis memuruna kuyruk pali çarpmış, polis memuru olay yerinde şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious