Bakan eşine nakil

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Bakan Mehmet Ali Şahin'in eşi Saniye Hanım, 3 yıldır beklediği böbrek nakliyle hayata döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlığın eşi yok

Organ nakli bu kez bir bakan eşinin hayatını kurtardı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Şahin'in eşi Saniye Hanım, böbrek nakli ile yaşama sarıldı.

Spordan Sorumlu Devlet bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in eşi Saniye Hanım, 3 yıldır böbrek hastasıydı. Son dönemde böbrekleri görevini neredeyse yerine getiremez hale gelen Saniye Şahin, diyalize giriyordu. Böbrek yetmezliği, Saniye Hanım'da kalp rahatsızlığına yol açmış ve bu yüzden ciddi bir kalp ameliyatı geçirmişti. Sağlık sorunları ile boğuşan Saniye Hanım, binlerce böbrek hastası gibi organ nakli için sıraya girip beklemeye başladı.

4 saat süren uzun bekleyiş
1.5 ay önce Başkent Hastanesi'nden gelen bir telefon, böbrek nakli hayali kuran pek çok hasta gibi Bakan Şahin'in evinde de heyecan yarattı. Telefondaki ses, nakil için Saniye Hanım'ı hastaneye çağrıyordu. 20 kişi, aynı böbrek için son doku testlerinin sonuçlarını almak üzere beklemeye başladı. 4 saatlik umudun ardından nakledilecek böbreğin Saniye Hanım'a uyduğu tespit edildi. Şahin, hastane ekibince gerçekleştirilen başarılı bir nakille sağlığına kavuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious