Bakan: Fırat Kalkanı ile engelledik

Bakan: Fırat Kalkanı ile engelledik.13451
  • Giriş : 04.03.2017 / 09:15:00

Bakan, Fırat Kalkanı Harekatı'nın önemini bir kez daha vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin Suriye ile olan sınır hattını terörist saldırılardan korumak için başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı hakkında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, operasyonun PYD'nin kantonlarını birleştirmesini engellediğini vurguladı.

Fikri Işık, "Parçalı bir yapı olsaydı Fırat Kalkanı Harekatı kararını alabilir miydik? Fırat Kalkanı kararını almasaydık bugün PYD kantonları birleştirmiş olur muydu? Olurdu." dedi,

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,  AK Parti İl Başkanlığı tarafından Balıkesir Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Eskiden Cumhurbaşkanı seçiminin 7 yılda bir yapıldığını hatırlatan Işık, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in süresi dolmak üzereyken gerçekleştirilen ilk oylamada Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun yeni bir "yeni işler" çıkardığını söyledi.

Kanadoğlu'nun "367'nin toplantı yeter sayısı olduğu ve Meclisten toplamda 367 oy çıkmazsa cumhurbaşkanının seçilemeyeceği" görüşünü ortaya attığını anımsatan Işık, "Dünyada hukuk tarihinde böyle bir buluş yoktur. Nitekim bugün kıyasıya 'hayır' kampanyası yapanlar, Sabih Kanadoğlu da dahil, Sayın Deniz Baykal, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu o gün bir 367'ye sarıldılar ve Anayasa Mahkemesine götürdüler." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*