Bakan Gönül'ün Konyalı tarifi

Bakan Gönül'ün Konyalı tarifi.14322
  • Giriş : 16.10.2008 / 23:14:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Konyalıların çok çalışkan insanlar olduğunu belirten Gönül, ''Konyalıları en iyi, 'kökü mazide olan ati' cümlesiyle anlatabiliriz.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Gönül, Konyalılar Vakfı Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Seyit Ali Selek ve dernek yöneticileriyle görüştü.

Kendisinin Erzincanlı olduğunu, ancak lise yıllarını Konya'da geçirdiğini Gazi Lisesin'de okuduğunu belirten Bakan Gönül, hayatında Konya'nın ayrı bir yeri olduğunu, İzmir Valiliği yaptığı yıllarda Konyalıların dernek kurmalarına da yardımcı olduğunu söyledi.

İzmir'i Amerika'ya benzeten Gönül, " İzmir, Amerika gibidir, bazı unsurlar dışarıdan gelmişlerdir, ama tek hedefleri vardır, İzmir'i kalkındırmak. Konyalılar da bu amaca hizmet ederler. Konyalı olmayanları da mazur görün. Bir imparatorluk mazisi, cihan devleti olarak büyük tarihe sahip bizler parlak bir istikbalin bugünkü temsilcileriyiz.'' diye konuştu.

Balkanlar'daki Türk nüfusunun çoğunluğunun Konya ve Karaman'dan gitmiş kişilerin soyundan olduğunu belirten Bakan Gönül, "Konyalılar, çalışkan, yüksek hedefleri olan insanlardır. Konyalıları en iyi, 'kökü mazide olan ati' cümlesi ile anlatabiliriz. Pek çok alanda ülke sanayisine katkıda bulunmuşlardır. Yaratıcı insanlardır, Türk siyaseti başta olmak üzere birçok alana katkı sağlamışlardır." şeklinde konuştu.

Gönül, İzmir'de yaşayan herkesin şehre katkı sağlaması gerektiğini kaydetti.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*