Bakan Gül Suriye'ye gitti

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, günübirlik ziyaret için Suriye'ye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lübnan'a gönderilecek barış gücüne Türkiye'nin katkısıyla ilgili bir soru üzerine Gül, bölge ülkelerine yaptığı ziyaretler sırasında ilgili tarafların görüşlerini aldığını, ayrıca konuya ilişkin teknik çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Gül, ''Bu değerlendirmeler tamamlandıktan sonra hükümetimiz kararını verecektir'' dedi.Bakan Gül, ne kadar sürede karar alınabileceğine ilişkin soru üzerine, "Tabii ki durumun aciliyeti vardır. Ama bir taraftan da titiz ve dikkatli bir çalışma yapmak değerlendirmeler için esastır" diye konuştu.

Bir haftadır gayet dikkatli çalışma yapıldığını ifade eden Gül, "İlgili herkesle görüşüyoruz. Diğer taraftan da kendi uzmanlarımız değerlendirmelerini yapıyor. Bu aylar alacak bir şey değildir, yakında bir neticeye varılacaktır" dedi.

MGK'nın dünkü toplantısında bölgeye gönderilmesi planlanan Türk gücünün niteliğinin gündeme gelip gelmediğine ilişkin bir soru üzerine Gül, MGK'da konuyla ilgili tüm bilgilerin geniş şekilde değerlendirildiğini, ancak değerlendirmelerin hala devam ettiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious