Bakan Güler, Almanya Ekonomi Bakanı ile görüştü

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Bir dizi resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Dr. M. Hilmi Güler, Almaya Ekonomi bakanı Michael Glos'la görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Güler, Alman Ekonomi bakanı Glos ile yaptığı görüşmeyi değerlendirerek, "Çok verimli, çok güzel bir görüşme yaptık. Hem ortak yatırımlar, hem de Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı projesinin gerçekleşmesiyle birlikte Türkiye'nin bir enerji terminali ve koridoru olma özelliğini de göz önüne alarak ortak yatırım ortamı görüşüldü. Bunda sonra daha da ileri gidecek bir ilişkiler zinciri daha da kuvvetlendirilecek. Şimdiye kadar tamamlanmış 15 ciddi proje ve devam etmekte olan 20 proje var. Enerji konusu Türk-Alman ilişkilerinde önemli bir yer tutmaktadır." dedi.

5-6 Ekim'de Almanya başbakanı Angela Merkel'in kalabalık bir işadamı grubuyla Türkiye'yi ziyaret edeceğine işaret eden Güler, Glos'u da Türkiye'ye davet ettiğini söyledi. Toplantıya Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik ve Elektrik Üretim A.Ş yöneticileri de katıldı. Güler daha sonra Almanya'da enerji sektöründe de faaliyet gösteren Siemens, E-On ve IWR firmalarıyla da yetkilileriyle de görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious