Bakan Güler, gaz dağıtıcılarıyla bir arada

Bakan Güler, gaz dağıtıcılarıyla bir arada.9750
  • Giriş : 23.12.2008 / 12:29:00

59 doğal gaz dağıtım şirketi temsilcisi ile 2008 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneğine (GAZBİR) üye 59 doğal gaz dağıtım şirketi temsilcisi ile 2008 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda biraraya geldi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, dün Enerji Bakanlığında yapılan söz konusu toplantıda, Bakan Güler, şirket temsilcilerine sektördeki gelişmeleri, yaşanan sektörel sıkıntıları, bu yıl yapılan yatırımları, yatırımların ne seviyeye ulaştığını ve 2009 yılındaki beklentilerini sordu. Şirket temsilcileri de 2009 yılında yatırım ve diğer çalışmalarla ilgili neler yapacaklarını ve yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Toplantıya ilişkin bilgi veren GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kazancı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler başkanlığında çok verimli bir yıl sonu değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyledi.

BOTAŞ'ın doğal gaz dağıtım şirketlerinden birçok talebi bulunduğunu hatırlatan Kazancı, şöyle devam etti:

''BOTAŞ ile hiçbir teknik problemimiz bulunmuyor. BOTAŞ yatırım yapmasa idi bizler de yatırımlarımızı gerçekleştiremezdik. BOTAŞ ile ticari sıkıntılarımız bulunuyor. Bununla ilgili sıkıntılarımızı dile getirdik. İyi niyet çerçevesinde bir toplantı oldu. BOTAŞ ile de bu konularda önümüzdeki günlerde ayrıca bir toplantı yapacağız.''

Türkiye'de doğal gaz dağıtımı konusunda bugüne kadar çok büyük yatırımlar yaptığını ve şu an itibariyle şirketlerin toplam 8 milyona yakın aktif evsel abonesi bulunduğunu hatırlatan Kazancı, ''Ekonomik kriz nedeniyle özellikle evsel abonelerimiz 'bekle gör' sürecine girdiler ve yeni abone alımları biraz yavaşladı. Bunları yakından izliyoruz, sayın bakan da yakından izliyor. Bize bu konuda da neler yapabileceklerini sordular. Biz özellikle BOTAŞ'ın talepleri konusunda biraz daha toleranslı davranılması gerektiğini söyledik'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*