Bakan Güler, Kırgızistan'a gitti

Bakan Güler, Kırgızistan'a gitti.9750
  • Giriş : 17.02.2009 / 19:34:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Kırgızistan Sanayi Enerji ve Yakıt Kaynakları Bakanı İlyas Davidov'un daveti üzerine resmi ziyaret için bu ülkeye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Güler, THY'nin tarifeli uçağıyla başkent Bişkek'e hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Kırgızistan'a enerji konusu ağırlıklı bir ziyaret gerçekleştireceklerini belirtti.

Ziyaret sırasında başta Kırgızistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı olmak üzere diğer yetkililerle de çeşitli görüşmeler yapacaklarını ifade eden Güler, ''Kırgızistan'ın çok zengin yer altı kaynakları var. Ayrıca, yenilenebilir enerji konusunda geniş imkanları var. Orada karşılıklı olarak hem tecrübelerimizi hem de imkanlarımızı değerlendireceğiz. İki ülke arasında öngörülen imkanların projeye dönüşmesini ümit ediyoruz'' diye konuştu.

Hilmi Güler, bir gazetecinin, ''doğal gaz fiyatlarında bir indirimin söz konusu olup olmadığına'' ilişkin sorusu üzerine, hesaplamaların ay sonunda yapıldığını hatırlatarak, şu anda gündemlerinde böyle bir konu olmadığını söyledi.

Türkiye'ye 21 Şubatta dönmesi beklenen Bakan Güler ile bazı milletvekilleri ve iş adamları da Bişkek'e gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*