Bakan Güler: Hedefimiz ekonomide ilk 10

Bakan Güler: Hedefimiz ekonomide ilk 10.9750
  • Giriş : 03.08.2008 / 17:58:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Bizim hedefimiz, halkımızın mutluluğu ve ekonomimizi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Partisinin Ünye ilçesinde yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Bakan Güler, buradaki konuşmasında, AK Parti iktidarının ülkeyi daha ileri götürmek için var gücüyle çalıştığını vurguladı.

Parti olarak takım bütünlüğü içinde hareket ettiklerini belirten Güler, 6 yılı geride bırakmalarına rağmen, güçlü bir parti olduklarını ifade etti.

Siyasi partilerin birinci yılında yıprandıklarını, ikinci yılında ise inişe geçtiklerini söyleyen Güler, şöyle devam etti:

''Biz şuanda 6. yılımızda ve hiç hızımızı kesmeden, Başbakanımızın liderliğinde ülkemizi kalkındırmak üzere koşar adımlarla ilerliyoruz. O işte bizim farkımız. Göreve geldiğimizde Bulgaristan'dan elektrik alıyorduk. Elektriğimiz yetmiyordu. Her evde gaz lambası ile mumlar, apartman boşluklarında merdiven başlarında bulunuyordu. Şimdi biz göreve geldiğimizden bu yana yüzde 58 üretimi artırdık. Bütün santrallerimiz ortalama yüzde 35 kapasiteyle çalışıyordu. Yeni bir rekor kırdık ve bu santrallerimiz yüzde 78 üretim kapasitesine ulaştı. Zaman zaman krizden filan bahsediyorlar. Nereden çıkıyor bu sözler bilmiyorum. Bu sözler bizleri de üzüyor. Öte yandan 9 vilayette doğal gaz varken, şimdi bu sayı 59'a çıktı. Bunların hepsi hükümetimizin başarısıdır.''

Türkiye'yi kucaklayan bir aile olduklarını söyleyen Güler, vatandaşların sevgi ve dürüstlüğü kendilerinde yakaladığını ifade etti.

''Bizim hedefimiz, halkımızın mutluluğu ve ekonomimizi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmak'' diyen Bakan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Daha sonra ise değişik hedefler belirlemek ve bu hedefleri yakalamak. Biz dünyanın sayılı ülkelerinden bir tanesiyiz. Bizim kromozomlarımızda büyük devlet kromozomları var. Bunun için de yoğun bir çalışma içindeyiz. Geçtiğimiz dönemde kişi başına 10 bin doları gerçekleştirdik. Şimdi öyle sanıyorum ki, bu son olaydan (kapatma davası) sonra kazandığımız ivme ile 20 bin doları kısa bir zamanda gerçekleştireceğiz. Bunun için gece gündüz demeden çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.''

Enerji konusunda sürdürülen büyük projelere işaret eden Güler, güçlü devletlerle önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerine işaret etti.

Türkiye'nin demokratik, ekonomide koşar adım giden, reformları yapan bir ülke olarak diğer ülkelere de örnek olduğunu söyleyen Bakan Güler, ''Biz kabuğumuza sığmıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de yorgunluk hissetmiyoruz. Biz bunları yaparken, bir görevden ziyade ülkemize hizmet aşkıyla çalışıyoruz, ayrı bir haz ve zevk duyuyoruz'' diye konuştu.

Daha sonra toplantı basına kapalı gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Ordu Milletvekilleri Enver Yılmaz ve Ayhan Yılmaz, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin ile partililer katıldı.

Bakan Güler toplantının ardından AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat'ın oğullarının sünnet düğününe katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*