Bakan Güler sağlık kontrolünden geçti

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Konya'ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Vakıf Hastanesi'nde kalp anjiografisi çekilerek sağlık kontrolünden geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Önceki gün Konya'ya gelen Bakan Hilmi Güler, çeşitli programlara katıldıktan sonra Vakıf Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Bahattin Adam'ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında Bakan Güler'e Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu ve Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu eşlik etti. Bir süre Başhekimle görüşen Güler, daha sonra hastaneyi gezerek tedavide kullanılan cihazlar ve yöntemler hakkında bilgi aldı.

Sağlık kontrolünden geçmek isteyen Hilmi Güler'in, Türkiye'de birkaç ilde bulunan ve tıptaki son gelişmelerden biri olarak kabul edilen 'Çok Kesitli Bilgisayarlı Tomografi' cihazıyla kalp anjiografisi çekildi. Kalp damarlarının 3 boyutlu şekilde çekiliği tomografinin çıkan sonuçlarının değerlendirilmesi sonucu, Bakan Hilmi Güler'in kalbinin çok sağlık olduğu belirtildi. Bir süre hastanenin başhekimiyle görüşen Güler daha sonra hastaneden ayrıldı.

Vakıf Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Bahattin Adam, Bakan Güler'in yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Bakanımıza hastanemizi tanıdan bir cd izlettik. Sayın Hilmi Güler, hastanemizde kullandığımız teknolojilerin büyük bir şans olduğunu söyledi. Tıpta Multislace CT 64 olarak bilinen, Çok Kesitli Bilgisayarlı Tomografi cihazıyla bakanımızın kalp damarlarını 3 boyutlu olarak çektik. Çıkan sonuçları değerlendirdiğimizde bakanımızın gayet sağlıklı bir kalbi olduğunu gözlemledik.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious