Bakan Güler sözünde durdu

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Geçtiğimiz hafta geldiği Bursa'da önünü kesen bir vatandaşın şikayet ettiği Hasanağa'daki TOKİ konutlarının doğalgaz sorununu çözme sözü veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, sözünde durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan (EPDK) Hasanağa toplu konut bölgesinde yatırım yapmak amacıyla özel izin almak için girişimde bulunduklarını dile getiren AKP İl Başkanı Çakmak, "Toplu konut bölgesi Bursagaz'ın yetki alanının dışında kalıyor. Bu nedenle oraya EPDK'nın izni olmadan yatırım yapamıyor. Biz bu iznin alınması için çalışmalara başladık. Geçen hafta Bursa'ya gelen Enerji Bakanı Hilmi Güler'e sıkıntıyı aktardık. Enerji Bakanlığı'nın da desteğiyle yakın zamanda EPDK'dan gerekli izni almayı umuyoruz. Ardından da bölgedeki yatırımlara hızla başlanacak" dedi.

EPDK izni olmadığı için Bursagaz'ın altyapı yatırımı gerçekleştiremediği Hasanağa'daki toplu konut bölgesi için AKP Bursa milletvekilleri harekete geçti. Önümüzdeki günlerde sahiplerine anahtarları teslim edilecek olan Hasanağa TOKİ konutlarına, Bursagaz'ın yetki alanında olmadığı için doğalgaz yatırımı yapılamıyor. Yatırım yaptığı bölgede altyapı hizmetlerini kendi hazırlayan TOKİ, Hasanağa'da da konutların su ve kanalizasyon ile birlikte doğalgaz altyapılarını da tamamlıyor. Su ve kanalizasyon sorunu BUSKİ'nin desteğiyle aşan TOKİ, doğalgaz problemini halen çözemedi. Bursagaz'dan yapılan açıklamada ise, bölgenin şirketin yatırım yapabildiği yetki alanının dışında olduğu vurgulandı.

Konutların büyük ölçüde tamamlandığını ve eylül ayında sahiplerine teslim edilmeye başlanacağını söyleyen AK Parti İl Başkanı Hayrettin Çakmak, 18 Eylül'de eğitim-öğretim yılının açılışı için Bursa'ya gelmesi planlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, TOKİ konutlarının anahtar teslimine de katılabileceğini kaydetti. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla birlikte, BTSO Eğitim ve Spor Vadisi'nin de açılışını yapacak olan Başbakan Erdoğan'ın, toplu konutların anahtarlarını vatandaşlara bizzat teslim etmek isteyeceğini belirten Çakmak, bu nedenle, bölgedeki sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious