Bakan Güler'den doğalgaza zam açıklaması

Bakan Güler'den doğalgaza zam açıklaması.9750
  • Giriş : 07.08.2008 / 06:11:00
  • Güncelleme : 07.08.2008 / 00:09:23

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, geçtiğimiz ay zamlanan doğalgaz fiyatlarına Ekim'de yeni bir zam yapılacağına ilişkin iddiaları cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Hilmi Güler, Danimarka seyahati dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda doğalgaz fiyatlarının yükselmesine ilişkin üretici ve tüketicilerin endişesine ilişkin soruları cevapladı.

Doğalgaz ve elektrikte maliyet esaslı fiyat ayarlamasının 1 Temmuz'dan itibaren tüm Türkiye'de uygulamaya başlandığını hatırlatan Güler, ''Dolayısıyla yeni bir zam yapılıp yapılmayacağı maliyete bağlı bir şey. Şu anda Temmuz'daki artışın ardından Ekim'de de zam yapılacağı söylenemez" dedi.

Bakan Güler, 'Enflasyonun iki haneli rakamlara çıkmasında elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan zamlarında etkili olduğunun hatırlatması üzerine de, "Demek ki zam yapmadığımız zaman da enflasyona 5-6 senedir olumlu etkisi olduğu düşünülebilir. Netice itibariyle zam maliyete bağlı. Şu anda böyle bir şey söylenemez" karşılığını verdi.

Hilmi Güler, Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Refahiye bölümünde meydana gelen patlamayla ilgili incelemelerin de halen sürdüğünü ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*