Bakan Günay'a kadın festivali şoku

Bakan Günay'a kadın festivali şoku.9475
  • Giriş : 07.05.2009 / 23:18:00

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kadın Filmleri Festivali'nde zor anlar yaşadı. Günay, konuşmasını yaptıktan sonra ön sıralarda oturan biri ayağa kaltı ve şöyle bağırdı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

12. Uluslararası Kadın Film Festivali'nin gala gecesinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay zor anlar yaşadı. Festival programı, sıcak konuşmalarla başladı. 1980'li yılların anlatıldığı programda, 12 Eylül darbesi de ele alındı.

Bakan Ertuğrul Günay, demokrasiye vurgu yapan bir konuşma yaptı. Darbelere karşı dik durulmasını isteyen Günay, “Türkiye bir daha darbe görmesin. Yeniden 12 Eylüller yaşanmasın. Analarımız ağlasın“ dedi. Bakan Günay, konuşmasını, „Ancak demokrasiye sahip çıkarak, Atatürk'ün gösterdiği aydınlık yolda bir Türkiye olabiliriz“ diye bitirdi.

Günay'ın konuşmasından hemen sonra protokol sıralarında oturan bir kişi yükek sesle konuşmaya başladı. Orta yaşlı, top sakallı, hafif kilolu, gözlüklü bir adam, „Sen darbelere karşı çıkıyorsun ama Susurluk'a ‚Fasa fiso' diyenlerin partisinde görev yapıyorsun“ dedi.

Ankara Devlet Opera ve Bale Salonu'ndaki etkinliğin sunuculuğunu yapan sanatçı Rojin, ortamı toparlamaya çalıştı ise de gerginlik bir süre devam etti.

Cafesiyaset

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*