Bakan Güneş: Hainler emellerine ulaşamayacak

Bakan Güneş: Hainler emellerine ulaşamayacak.6847
  • Giriş : 19.06.2007 / 13:11:00

Güneş, “Hain mihrakların emellerine ulaşamayacaklarını anlamaları gerekir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleriBakanı Osman Güneş, “Türkiye Cumhuriyeti'nin azim ve kararlılığı karşısında hain mihrakların emellerine ulaşamayacaklarını anlamaları gerekir. Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi, Yüce Türk ulusu ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

İçişleri Bakanı Osman Güneş, sabah saatlerinde, 22 Temmuz'da yapılacak 23'üncü Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle İzmir'de yapılacak Bölge Güvenlik Toplantısı için kente geldi. Bakan Güneş, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan Tuğgeneral Mehmet Çörten ve İller İdaresi Genel Müdürü Ahmet Altıparmak'la birlikte EXPO toplantısı nedeniyle Paris'te bulunan Vali Cahit Kıraç'ın yerine vekalet eden Vali Yardımcısı Celalettin Eran'ı ziyaret etti. Polis tören mangası tarafından Konak'daki Valilik Binası önünde karşılanan ve ziyaret defterini imzalayan Bakan Güneş, “Bildiğiniz gibi, 22 Temmuz günü Genel seçim var. Bu nedenle İçişleri Bakanlığı olarak seçim güvenliğinin sağlanması, gereken tedbirlerin alınması, varsa sorunların giderilmesi amacıyla çeşitli illerde, Valiler, Emniyet Müdürleri, Jandarma Komutanları ve diğer görevli arkadaşların da katıldığı bölge güvenlik toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılardan birini de İzmir'de gerçekleştireceğiz. İzmir dahil 12 ilin temsilcileriyle seçim güvenliği için toplantı yapacağız” dedi.

HEYECANIMIZI KAYBETMEDİK, KAYBETMEYECEĞİZ’

Yine bugün Gümüşhane merkezine yakın bir bölgede bölücü terör örgütleriyle girilen çatışma sonucu bir erin şehit düştüğünü hatırlatan Bakan Güneş, şöyle devam etti:

“Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve bütünlüğüne karşı hangi türde tehdit olursa olsun, tüm kurumlarımız bunlarla başa çıkacak güçtedir. Yıllardır heyecanımızı kaybetmeden teröre karşı mücadele ediyoruz, mücadele etmeye de devam edeceğiz. Erzincan'da girilen sıcak çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi. Sık sık ifade ettiğimiz gibi, terör, şiddet ve masum insanların katledilmesiyle hiçbir yere varılamaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin azim ve kararlılığı karşısında hain mihrakların emellerine ulaşamayacaklarını anlamaları gerekir. Anlamazlarsa Erzincan'da başlarına gelen her an gelebilir. Bu uğurda her zaman şehit veririz. Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi, Yüce Türk ulusu ilelebet payidar kalacaktır.”

Bakan Güneş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ı da ziyaret ettikten sonra saat 14.00'te başlayan Balçova Termal Tesisleri'ndeki Bölge Güvenlik Toplantısına katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious