Bakan iddialı konuştu: AK Parti terörün kökünü kazıyacak

Bakan iddialı konuştu: AK Parti terörün kökünü kazıyacak.9956
  • Giriş : 20.06.2007 / 21:06:00

Bakan Tüzmen, seçim bölgesi Mersin'de, Silifke İlçesinde vatandaşlara hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Seçime hazırlanırken, Güneydoğu'da yaşanan terör olaylarının tesadüf olmadığını ifade eden Tüzmen, Güneydoğu'da oyunlar oynanmak istendiğini söyledi.

AK Parti hükümetinin, Türkiye'nin çıkar ve menfaatleri için çaba harcadığını dile getiren Tüzmen, ''Her gün bir şehit veriliyor, her gün başka bir olay yaşanıyor. Bu tesadüf mü sizce, terör olayları neden azdı birden?'' diye sordu.

AK Parti'nin iktidara gelmemesi için, terör örgütü PKK'nın saldırdığını ifade eden Tüzmen, şöyle konuştu:

''Eğer bir daha iktidara gelirsek, bunların kökü kazınacak. Bunun için saldırıyorlar. AK Parti bir daha iktidara gelirse, ekonomi daha da düzelecek, birilerinin rantları kesilecek. Onun için saldırıyorlar.

Seçim öncesi azan terör olaylarının kökünü kazıyacağız. Biz, bölücülerle nerede olursa olsun, onların kökünü kurutana kadar mücadele edeceğiz.'' Tüzmen, TBMM çatısı altında 24 saat çalışarak millete hizmet verirken, önemli kararlar alınırken, muhalefetin meclisten kaçtığını ifade etti. Muhalefetin, şimdi de milletten kaçmaya çalıştığını öne süren Tüzmen, ''Onlar ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar, sandık önlerine geldi. Biz, seçimleri 5 Kasım tarihinde rahat rahat yapalım dedik, fakat kimse yanaşmadı. Evet sandık geldi ne yapalım, sandığı da kimse kaçıramaz ya. Ama, şu anda seçime en hazırlıklı parti Ak Parti'dir'' diye konuştu.

Bakan Tüzmen konuşmasında daha sonra, yurt dışında müteahhitlerin 2002 yılında 1,4 milyar dolar, 2006 yılında ise 15 milyar dolarlık iş yaptıklarına dikkat çekti. Tüzmen, bu yıl söz konusu rakamın 17 milyar dolara çıktığını söyledi.

Kürşat Tüzmen, eskiden borç alan bir ülke olan Türkiye'nin, şimdi borcunu ödeyen ülke konumuna geldiğini de kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious